Wysuwane i płaskie brodawki znajdują się u 10% kobiet. I, z reguły, większość mumii w tym przypadku boryka się z problemami na etapie laktacji. Przed tym, wciągnięty sutek piersi nie może powodować żadnych niedogodności, z wyjątkiem estetycznego dyskomfortu, jeśli dziewczyna ma z tym kompleksy.

Płaskie sutki nie wystają ponad otoczkę piersi, ale jakby zlewały się z nią lub są wciągane do środka. Ważne jest, aby odróżnić ukryte sutki od prawdziwie odwróconego (odwróconego). Pierwszy twardnieje i wystaje na zewnątrz z ręczną stymulacją, karmieniem piersią i podnieceniem seksualnym. W sytuacji z odwróconymi sutkami, nie ma oznak ich rozciągania podczas takich działań. Często w drugim przypadku konieczna jest korekta, ponieważ sutki, które są wciągnięte, mogą stać się przeszkodą w karmieniu piersią.

Przyczyny odwróconych sutków

Przyczyny odwróconych i płaskich sutków mogą być:

  • dziedziczność (jeśli taką postać sutka zaobserwowano w rodzinie przed matką, babcią);
  • niewłaściwa pielęgnacja piersi, a mianowicie noszenie biustonoszy mniejszych niż to konieczne;
  • choroby gruczołów mlecznych, które mogą wpływać na tkankę łączną w piersi, co prowadzi do napięcia w przewodach, kanałach mlecznych i wciągnięciu brodawki;
  • patologie rozwoju seksualnego, które można wyrazić w niedostatecznym tworzeniu się przewodów i wtórnych cechach płciowych, mianowicie gruczołach mlecznych.

Jak naprawić schowane nipples?

Co powinna zrobić kobieta, jeśli zostaną wciągnięte jej sutki? Istnieje kilka metod normalizacji kształtu sutków. Są one podzielone na:

  • chirurgiczne;
  • niechirurgiczny.

Metoda chirurgiczna pozwala szybko rozwiązać ten problem. W zależności od tego, czy kobieta planuje karmić piersią w przyszłości, wybiera się rodzaj zabiegu. Tańsza opcja leczenia chirurgicznego polega na przecięciu przewodów mlecznych i uwolnieniu smoczka napięcia. Opcja, gdy na prośbę kobiety, mleczne przewody są zachowane, jest droższa, ponieważ chirurgiczna korekta schowanego brodawki jest trudniejsza.

Niechirurgiczne metody korygowania schowanych brodawek będą skuteczne w przypadku ukrywania sutków i są:

1. Ćwiczenia dla płaskich i wciągniętych sutków. Zwykle ta metoda korekcji wiąże się ze stymulacją sutków palcami.

Na przykład, aby uzyskać odpowiednią odpowiedź na sutek i pewne rozciąganie, kobieta może polecić następujące ćwiczenie (w przypadku ciąży należy powstrzymać się od wykonywania go w pierwszych dwóch trymestrach, aby nie wywołać groźby zakończenia ciąży): dwa razy dziennie należy stymulować napięcie i rozciąganie sutków za pomocą rytmicznej kompresji podstawy z dwoma kciukami, najpierw w poziomie, następnie w płaszczyźnie pionowej. Ćwiczenie wykonuje się w ciągu kilku minut przez 2-3 miesiące.

Aby narysować płaskie lub wciągnięte sutki, są one również stymulowane trzema palcami przez gazę z lekkim skrętem w prawo i lewo. Odbiór jest używany 6-8 razy z częstotliwością 2-3 razy dziennie.

2. Korekta płaskiego kształtu smoczka za pomocą dyszy próżniowej w formie miski. Zasada działania polega na tym, że jest nałożona na sutki i areny, Odwrócone karmienie sutków po czym powietrze zostaje wyciągnięte z dyszy, a następnie przymocowane tynkiem. Dysza jest zalecana do noszenia przez cały dzień przez kilka miesięcy. Ta metoda prowadzi do stopniowego łagodnego rozciągania mlecznych przewodów i uwalniania smoczka.

3. Korekta z sutkami. Są to silikonowe urządzenia na piersi w formie otoczki i brodawki. Używany z laktacją. Zapobiegają one cofnięciu brodawki podczas karmienia piersią i chronią przed występowaniem na niej pęknięć. Korektę uzyskuje się poprzez naturalne rozciąganie gruczołu mlekowego podczas karmienia, jednocześnie umożliwiając szybkie i łatwe dostosowanie laktacji.