włosy wypadają podczas karmienia piersią, co robić Po urodzeniu dziecka wiele kobiet doświadcza negatywnych zmian w wyglądzie i samopoczuciu. W szczególności młode matki często zaczynają zauważać, że ich włosy wypadają silnie, szczególnie podczas karmienia piersią. W tym artykule wyjaśnimy, dlaczego tak się dzieje i co należy zrobić, aby jak najszybciej naprawić sytuację.

Dlaczego po porodzie wypadają silnie włosy?

Najważniejszym powodem, dla którego wypadają włosy karmiące piersią jest brak witamin. Problem ten pochodzi z okresu ciąży, kiedy organizm przyszłej matki nieustannie doświadcza zwiększonych stresów, w wyniku czego wzrasta również zapotrzebowanie na składniki odżywcze. W przypadku utraty ciała kobiety z pokarmem witamin lub minerały, ich niedobór uzupełniany jest przez dostępne zasoby mineralne.

Tak więc, po pojawieniu się okruchów w świetle, prawie każda młoda matka staje wobec awitaminozy, co prowadzi do nadmiernej utraty włosów. Jednak inne przyczyny mogą powodować ten problem, na przykład:

  • zmiany w tle hormonalnym;
  • doświadczenia nerwowe, stres;
  • chroniczny brak snu;
  • brak lub brak czasu na opiekę nad sobą, odmowa stosowania kosmetyków specjalistycznych;
  • znieczulenie, przeniesione przy dostawie.
Co zrobić, gdy włosy wypadną mocno z HB?

Podczas karmienia piersią dziecko powinno być szczególnie wrażliwe na swoje loki, ponieważ w tym okresie są one bardzo podatne na różne agresywne czynniki. Dlatego przede wszystkim należy zastrzec, że nie da się tego zrobić podczas karmienia piersią, jeżeli włosy wypadną silnie. Nie nakładaj włosów na uporczywe plamy lub fale chemiczne, efekt znacznie wyższych temperatur, a także grzebienie metalowe i inne podobne przedmioty.

Ponadto po praniu przydatne jest stosowanie skutecznych metod ludowych, a mianowicie:

  1. Połączyć olej z rokitnika i olej z kiełków pszenicy, biorąc pod uwagę stosunek 4: 1, a następnie nałóż powstałą kompozycję na skórę głowy. Po 20 minutach umyj włosy miękką szampon
  2. Weź żółtko z kurczaka, dodaj do niego łyżkę lekko roztopionego miodu kiedy włosy gv wypada co robić oraz łyżeczkę do herbaty dowolnego oleju używanego do celów kosmetycznych. Nałożyć maskę na skórę głowy i rozprowadzić na całej długości loków, a po pół godzinie spłukać ciepłą wodą.
  3. Połącz olej łopianu i nalewki z pieprzem w stosunku 2: 1, nałóż tę mieszankę na korzenie loków, a następnie owinąć głowę polietylenem i gęstą ściereczką. Pozostaw to na 1 godzinę.

Wszystkie te zabiegi są zalecane od 1 do 3 razy w tygodniu, w zależności od intensywności wypadania włosów i kondycji skóry głowy.