Każda kobieta chce po urodzeniu dziecka zwrócić płaski brzuch. Zwłaszcza, gdy zbliża się lato. Jednak rozpoczęcie wysiłku fizycznego może nastąpić dopiero po pewnym czasie po porodzie. Dla tych, którzy urodzili się naturalnie, jest to około dwóch miesięcy. A ci, którzy zrobili cesarskie cięcie, będą musieli trochę dłużej poczekać. Wynika to z ryzyka rozbieżności pokładu podczas ćwiczeń.

Rozpoczęcie pracy na płaskim żołądku po cięciu cesarskim powinno odbywać się przy niewielkich obciążeniach, stopniowo zwiększając tempo. Nie zaleca się wykonywania ćwiczeń siłowych na dolnej brzusznej prostnicy, a także na górnej części tułowia. Ostatni zakaz dotyczy nie tylko przypadków pooperacyjnych, ponieważ obarczony jest spadkiem i zaprzestaniem laktacji.

Odzyskiwanie figury po cięciu cesarskim

Jeśli jesteś zdenerwowany swoją postacią po cięciu cesarskim, w szczególności zmarszczkami na brzuchu i cellulitem na biodrach, możesz pracować z trenerem na indywidualnym programie. Prawdopodobnie nie pasujesz do zajęć w centrum fitness na równi z tymi, którzy byli tam od dłuższego czasu i nie mają przeciwwskazań po operacji, tak jak w twoim przypadku. Najważniejsze jest to, że trener jest w stanie kompetentnie zbudować bezpieczną i skuteczną taktykę treningową.

Oprócz ćwiczeń fizycznych możesz skorzystać z masaży z kremami antycellulitowymi. Możesz masować nie tylko nogi, ale także brzuch. Pomoże to w rozłożeniu tkanki tłuszczowej i pozbyciu się ich szybciej. Możesz masować się za pomocą masażu lub skorzystać z usług specjalisty.

Innym ważnym aspektem szybkiej utraty wagi po urodzeniu dziecka i cięciu cesarskim jest kontrola przyjmowania pokarmu. Zastąp odżywcze, słodkie, wysokokaloryczne posiłki warzywami, chudym mięsem i twarogiem. Pij oczyszczoną niegazowaną wodę i beztłuszczowe sfermentowane napoje mleczne, zwracaj uwagę na obecność w diecie pokarmów bogatych w błonnik.