W okresie, w którym kobieta weszła menopauza istnieje zapotrzebowanie na leki, które mają na celu skorygowanie zmian zachodzących w ciele kobiety. Leki te obejmują remensy. Jest to austriacki środek homeopatyczny stosowany przez kobiety w okresie menopauzy.

Remens spada w okresie menopauzy: skład leku

Krople są klarowną, bezbarwną cieczą o lekko żółtawym zabarwieniu i mają dość specyficzny zapach. Skład remeny obejmuje:

  • pilocarpus;
  • cicimephalus racemose;
  • wydzielanie gruczołu mątwy;
  • Kanadyjski sangwinik;
  • trucizna węża sukuruku.

Etanol (43%) jest zawarty w preparacie jako zaróbka.

Ponieważ remens ma składniki roślinne w swoim składzie, po pewnym czasie roztwór może stać się mętny lub zapach może nie być tak ostry. Jednak wszystkie korzystne właściwości środka terapeutycznego przy zachowaniu.

Remens w postaci kropli ma dłuższy okres trwałości w porównaniu do tabletek: krople są przechowywane przez 5 lat, tabletki są tylko trzy lata.

Remance: dawkowanie

W okresie menopauzy dziesięć kropli jest przepisywanych jako krople w postaci kropli trzy razy dziennie. Jeśli stan kobiety poprawi się i będzie stabilny przez kilka dni, dawkę leku można zmniejszyć do dwóch razy dziennie.

Na początku ataku klimakterium lub w sytuacjach, w których konieczne jest złagodzenie objawów jego objawów, można spożywać 8-10 kropli remisji w pojedynczej dawce co godzinę. Jednak w ciągu dnia można przyjmować lek nie więcej niż osiem razy dziennie. Poprawiając stan, należy powrócić do zwykłej dawki (trzy razy dziennie, dziesięć kropli).

Krople Remens są rozcieńczane jedną łyżką wody, przyjmowane doustnie, ale przed połknięciem należy trzymać krople w ustach przez 20 sekund.

Jak długo mogę wziąć Remensa?

Pełny kurs Remensa to sześć miesięcy. Jednak w każdym indywidualnym przypadku lekarz prowadzący może skorygować czas trwania leczenia zarówno po stronie większej, jak i mniejszej.

Różne formy kropli uwalniania (20, 50, 100 ml) pozwalają wybrać najbardziej odpowiedni lek zgodnie z zaleceniami lekarza.

Remens: przeciwwskazania i efekty uboczne

Jak każde lekarstwo, które mają krople, mają przeciwwskazania. Nadwrażliwość na poszczególne składniki leku jest podstawą do zakończenia stosowania remens. W niektórych przypadkach możliwe jest zwiększenie wydzielania śliny. Jednak takie przypadki są dość rzadkie.

Istnieją analogi remensy: cyklodinon, menopauza, nie. Jednak pod względem ich skuteczności znacznie tracą remensu, lek Remens jest skutecznym lekiem, który przyczynia się do korekty stanu psycho-emocjonalnego kobiety, skutecznie zwalcza uderzenia gorąca, nadmierne pocenie się (zwiększone potliwość menopauzy ), zawał serca, wahania kropla remisji ciśnienie krwi. Remens jest w stanie zapobiec przyrostowi masy ciała w okresie menopauzy, a także zmniejsza ryzyko chorób sercowo-naczyniowych.

Climax jest stanem kobiecego ciała, gdy dochodzi do zmiany poziomu hormonów. W tym przypadku, aby uzyskać równowagę w systemie, krople jajnikowo-przysadkowo-podwzgórzowe goją się szybciej, co trwa dość długo. Dlatego nowocześni lekarze są coraz częściej przepisywani kobietom, które weszły w okres menopauzy i potrzebują terapii podtrzymującej.