Ochrona dziecka przed kleszczami jest najczęstszym problemem dla rodziców, którzy często udają się na wakacje z przyrodą do swoich dzieci. Wtykając w skórę, owady nie tylko powodują dyskomfort dla dziecka, ale także stwarzają ryzyko zakażenia poważnymi chorobami, takimi jak zapalenie mózgu. Jak chronić dziecko przed kleszczami, opiszemy szczegółowo poniżej.

Zabezpieczenie Tick dla dzieci

Środki i metoda, które rzetelnie, w 100% chroniłyby dziecko przed ukąszeniami kleszcza, nie istnieją.

Najskuteczniej z zadaniem odstraszania kleszczy zajmują się leki, które można kupić w aptece. Jeśli chodzi o środki ludowe, są one w stanie odstraszyć kleszcze pod warunkiem właściwego użytkowania, ale ich skuteczność jest znacznie niższa, a zatem można je stosować, jeśli dziecko jest małe w wieku lub nie można kupić preparatu farmaceutycznego.

Odstraszacz Tick dla dzieci

Kleje repelenty - to właśnie leki pochodzenia chemicznego, które, jeśli są właściwie stosowane, pomagają odstraszyć kleszcze od dziecka.

Nie zaleca się stosowania ich przed ukończeniem 3. roku życia. Są toksyczne dla organizmu dziecka.

Od 3 roku życia można stosować preparaty odstraszające, ale w żadnym wypadku nie umieszczać ich na skórze dziecka. Dobre narzędzia, które naprawdę mogą odstraszyć kleszcze, są stosowane tylko w odzieży. Muszą być zakupione w aptece, w przeciwnym razie istnieje ryzyko zakupu fałszywego produktu, który w najlepszym wypadku po prostu nie pomoże.

Najpopularniejszymi repelentami dla dzieci są "Off! Extreme "," Biban "," DEFI-Taiga "," Moskitol Anti-Tick "i inne. Zastosuj je powinny być na ubrania. Przygotuj go z góry. Wszystkie rzeczy, które planuje się nałożyć na przyrodę, są traktowane narkotykami. Zostaw je na ulicy, aż całkowicie wyschną. Następnie można nosić ubrania.

Należy pamiętać, że leki mają okres ważności, w którym będą skuteczne. Po jej zakończeniu konieczne jest przeprowadzenie nowego przetwarzania.

Jeśli pogoda jest mokra lub Ty i Twoje dziecko byliście narażeni na deszcz, czas działania leku jest automatycznie skracany o kilka godzin, w poszczególnych przypadkach narzędzie może nie być skuteczne. Na przykład, kleszcze mogą przyciągać zapach kremów dla dzieci lub zapach ciała dziecka, więc konieczne jest sprawdzenie dziecka w naturze, nawet podczas korzystania z produktów, co 20 minut.

Jakie rośliny przerażają kleszcze?

Uważa się, że odstrasza zapach niektórych ziół. Po wylądowaniu takiego na stronie można mieć pewność, że kleszcze staną się mniejsze.

Do roślin, które odstraszają roztocza, tradycyjnie należą:

  • kocimiętka;
  • lawenda;
  • geranium;
  • wyprostowane nagietki.

Kleszcze są rzadko spotykane w lasach iglastych, ale nie jest to spowodowane zapachem igieł sosnowych. Kleszcze nie pasują do suchego powietrza w takim lesie i niewielkiej ilości trawy. Dlatego jeśli chcesz, aby Twoja strona była nieatrakcyjna dla kleszczy - skróć trawę i postaraj się, aby nie była mokra.

Ochrona przed kleszczami środkami ludowymi

Jako środek ludowy dla kleszczy, często stosuje się olejki eteryczne o intensywnym zapachu. Mogą być również stosowane do ochrony małych dzieci, ale pod warunkiem, że dzieci nie są uczulone.

ochrona kleszcza dla dzieci

Jaki zapach odstaje?

Aby walczyć z kleszczami użyj olej rozmarynowy , goździki, eukaliptus i mięta. Ich intensywny zapach nie lubi roztoczy. Te oleje można stosować pojedynczo lub mieszając je w kilku kroplach.

Powstała mieszanka lub jeden olej eteryczny przetwarza krawędzie ubrań i odsłoniętą skórę. W wyznaczonych miejscach spłukać olejem palec. Procedurę należy powtarzać co 1,5 - 2 godziny.

Nie zapominaj, że jest specjalny szczepienie dzieci przed kleszczami ochrona przed głównym niebezpieczeństwem - kleszczowe zapalenie mózgu.