Pediculosis - Problem, który wielu woli nie uwzględniać. Jeśli dorośli nadal rozumieją, że nie ma w tym nic wstydliwego, to dzieci, wiedząc, że jeden z ich kolegów ma wszy, mogą go wyśmiewać. Dlatego rodzice wolą samodzielnie kupować wszy lekarskie dla dzieci, kierując się zaleceniami farmaceuty lub poradą przyjaciół. Powinieneś zrozumieć, że w sieci aptecznej produkty wszy dla dzieci prezentowane są w szerokim zakresie, ale należy je wybierać ostrożnie, ponieważ wiele z nich jest toksycznych. Ponadto leczenie wszy u dzieci nie oznacza, że ​​będzie to miało wpływ tylko na najmniejszych pacjentów. Reszta członków rodziny będzie również musiała zapobiegać przedszkodom. Często w przypadku dzieci leczenie wszy jest jednorazowe, ale czasami konieczne jest przeprowadzenie innej procedury w celu utrwalenia efektu. Uwaga, maksymalna liczba zabiegów nie powinna przekraczać trzech razy! Co więcej, konieczne jest przetwarzanie nie tylko skóry głowy, ale także wszystkich ubrań, czapek, pościeli i poduszek, ponieważ owady nadal żyją po opuszczeniu włosów.

Skuteczne preparaty na pediculozę

Wszystkie leki dla dzieci na wszy można podzielić na cztery grupy. Wynika to z substancji czynnej w preparacie: permetryny, fenotriny, malationu lub pyretryny. Ponadto istnieją narzędzia do leczenia włosów i skóry, a także środki do zwalczania wszy osiadłych w bieliźnie i odzieży. Rozważ te leki bardziej szczegółowo.

  1. Preparaty na bazie permetryny. Ta syntetyczna substancja może być uważana za najbardziej skuteczną w walce z wszami wszy. Najbardziej znane leki - Medifox, Nittifor, Nok i Knicks. Medfox to emulsja, która może być stosowana do leczenia dzieci w wieku powyżej dwóch miesięcy. Dla dzieci w wieku pięciu lat zaleca się stosowanie Medifox w postaci żelu. Lek nakłada się na włosy, wciera w skórę głowy, a następnie nakłada na szalik, a po 40 minutach zmywa się szamponem. Nittifor ma podobny efekt, ale pojawia się w postaci kremu lub balsamu. Dozwolone jest używanie produktu tylko dla dzieci, które mają pięć lat. Ale krem ​​Knicks nadaje się nawet dla noworodków. Dodatkowo w pakiecie znajdziesz muszelkę, która jest wygodna do rozczesania po przetworzeniu martwych pasożytów. Dla dzieci powyżej drugiego roku życia możesz użyć szamponu wszy Nok. Procedura leczenia wszystkich tych narzędzi jest podobna: nałóż, przetrzyj, załóż szalik, poczekaj 40 minut, umyj, rozczesz wszy.
  2. Leki oparte na fenotenie. Wszystkie fundusze z tej grupy mogą być wykorzystywane wyłącznie do leczenia dzieci w wieku 2,5 roku. Sprawdzone mydło w płynie Anti-bitowe Parazidoz, Veda, Itaks. Warto zauważyć, że przy użyciu szamponu dla wszy należy zachować szczególną ostrożność, aby pianka nie dostała się do oczu i na skórę twarzy.
  3. Preparaty na bazie malationu. W tej grupie produktów prezentowane są szampony i żele oraz emulsje i połączone aerozole. Najczęstsze leki to Pedilin i Para-plus.
  4. wszy Leki na bazie pyretryny. W przeszłości ten naturalny insektycyd na bazie roślin był szeroko rozpowszechniony. Dzisiaj nowoczesne preparaty oparte na składnikach syntetycznych wyparły z rynku produkty pyretrynowe. Tę substancję można znaleźć tylko w aerozolu aerozolowym.

Jak widać, można uratować dziecko przed wszy przy pomocy różnych leków, które różnią się nie tylko substancją aktywną, ale także ceną. Wybierając maść, krem, spray lub wszy szampon dla dzieci, dokładnie przeczytaj instrukcje i bądź przygotowany na to, że mogą wystąpić działania niepożądane w postaci wysypki, zawrotów głowy, nudności i swędzenie.