Dzisiaj dość często można usłyszeć od par "mamy związek bez zaangażowania". Ciekawym wyrażeniem byłoby zrozumienie, co to znaczy: brak obowiązków związanych z wyrzucaniem śmieci lub związek, który nasze babcie nazywałyby krótkim, ale zwięzłym niedrukowanym słowem?

Relacje bez zobowiązań - co to oznacza?

Jak rozumieć wyrażenie "związek bez zobowiązań"? Nie ma sposobu, aby odpowiedzieć na jedną linijkę tutaj - różni ludzie wprowadzają pojęcie "wolnych stosunków" z boleśnie różnymi znaczeniami.

  1. Na przykład, często ludzie boją się odpowiedzialności w związkach, a zatem chcą wolności. Co więcej, ta wolność, której potrzebują w różnych dziedzinach życia, obejmuje życie i seks. Cóż, związek jest bez zobowiązań, możesz mieć partnerów tyle, ile chcesz, a druga strona nie powie nic na temat umowy.
  2. Ale problem nieodpowiedzialności dotyczy nie tylko silnej połowy ludzkości. Często dziewczęta dokładnie znają obowiązki mężczyzny w związku, zapominając o swoim, a nic dziwnego, że takie panie coraz częściej otrzymują oferty wolnych związków. Ponadto, wyemancypowane kobiety, zdeterminowane, by zrobić błyskotliwą karierę, szczerze wierzą, że nie mają czasu na wydawanie pieniędzy na rodzinę. W takich przypadkach to kobieta inicjuje wolny związek, a ona nie wychodzi za mąż, nie dlatego, że nikt nie oferuje, ale dlatego, że nie chce.
  3. Klasycznym przykładem związku bez zobowiązań jest trójkąt miłosny. Jest rodzina, a dla rozrywki jest kochanek (kochanek), jakie mogą być obowiązki?
  4. Często relacje bez zobowiązań wybierają rozwiedzeni mężczyźni i kobiety. Obowiązki rodzinne mają już dość, chcą odrobiny wolności i romansu. Pragnienie oderwania się od życia w przeszłości jest całkiem naturalne, ale zazwyczaj taka relacja nie trwa długo - rekonesans wymaga ciepła i zrozumienia, które nie może być w związku bez zobowiązań, bardziej niż wszystkie inne grupy.

Z powyższego można wywnioskować, że różne grupy ludzi są skłonne do stosunków bez zobowiązań, ale wszystkie dążą do tego samego celu - wolności. Chociaż psychologowie twierdzą, że często w takim związku, ludzie ukrywają swoją niepewność i strach przed odpowiedzialnością. A główną cechą wolnych stosunków jest niepisana umowa, której przestrzeganie jest obowiązkowe dla obu stron. Głównymi punktami tej umowy są uzgodniony harmonogram spotkań na przyjemną rozrywkę i brak ingerencji w osobistą wolność partnera.

Obowiązki mężczyzn i kobiet w relacjach

Tutaj mówimy: wolne relacje to brak odpowiedzialności i zobowiązań wobec partnera. I dlaczego zwolennicy stosunków bez zobowiązań tak się boją, jakie momenty skłaniają tych kochających wolność obywateli do horroru? Są to obowiązki nałożone na mężczyzn i kobiety w tradycyjnych związkach.

Obowiązki człowieka mają zapewnić rodzinie różne rodzaje ochrony - fizycznej, emocjonalnej, finansowej i duchowej. W zasadzie nie ma tu rewelacji, chcemy widzieć obrońcę w człowieku, a społeczeństwo tradycyjnie przypisuje mu tę rolę.

Obowiązki kobiet są jeszcze bardziej przewidywalne - aby wspierać męża, nie wymagać od niego więcej, być posłusznym, móc dobrze gotować. obowiązki mężczyzn i bądź wierny małżonkowi. I tutaj wszystkie te same od dawna znudzone normy, czasami naprawdę chcesz uciec od nich, ponieważ okazuje się, że misją kobiety jest służyć jej mężowi. A to dla współczesnej kobiety jest jak ostry nóż. Więc możesz zrozumieć miłośników wolnych stosunków, jeśli nie na chwilę. W dzisiejszych czasach przestrzeganie tych norm nie jest już obowiązkowe (babcie na ławce mogą i zostaną skazane, a nie będzie już nikogo więcej), kobieta może zapewnić rodzinę, a mężczyzna może być gospodynią domową. Przynajmniej Kodeks rodzinny mówi o równości płci, więc nie ma szczególnego powodu, aby ukrywać się przed obowiązkami w wolnym związku.