Zwykle mówi się o człowieku, moralnie niedojrzałym, że jest infantylny.

Psychologowie definiują infantylizm jako obecność dziecinnych cech w zachowaniu osoby dorosłej, która charakteryzuje się niedojrzałymi zachowaniami społecznymi. Relacje z infantylnym mężczyzną jest trudny do zbudowania, ponieważ nie jest niezależny.

Oznaki infantylizmu u mężczyzn

  1. Nie lubi swojej pracy, nie otrzymuje od niej moralnej ani materialnej satysfakcji, ale od lat ciągnie ten "pasek", ciągle narzekając i obiecując znaleźć inną pracę, bez podejmowania żadnych działań.
  2. Wiele kobiet nie rozumie, jak zachowywać się z infantylnym mężczyzną, jeśli potrafi dużo i poprawnie argumentować i obiecywać, ale prawie nigdy nie spełnia obiecanego. Taki człowiek może powołać spotkania , ale nie pojawiają się na nich pod różnymi pretekstami, mniej lub bardziej wiarygodne.
  3. Ciągła komunikacja z moją matką (rozmowy, korespondencja, stałe wizyty, niekończące się konsultacje z nią na każdym, nawet najmniejszym pytaniu, itp.)
  4. Większość kobiet nie rozumie, jak żyć z infantylnym mężczyzną, jeśli nie waha się pokazać swojej bezradności i nieumiejętności zrozumienia codziennych spraw.
  5. Jeśli w pobliżu nie ma matki, a on nadal decyduje się na zbudowanie relacji z kobietą, szuka partnera życiowego opartego na związku "syn-matka", mając nadzieję, że zajmie się wszystkimi problemami i problemami, tak jak zrobiła to jej matka, i będzie posłusznym mężem-synem.

Infantile man: jego znaki są dość rozpoznawalne. Z reguły jest to osoba, która jest gotowa żyć całe swoje życie podczas pewnego święta Obedience, które kiedyś zostało stworzone dla niego przez matkę o silnej woli i uśmierzonej życiowymi problemami. "Najlepiej wie", czego potrzebuje jej syn i dyktuje jej życie przez całe życie, zwłaszcza, że ​​syn bezkrytycznie akceptuje tę "wieczną" ochronę. Często takie matki samodzielnie poszukują narzeczonych i żon dla przerośniętych - "chłopców".

Nie myśl, że infantylny mężczyzna jest prosty w komunikacji: jest to dla niego bardzo trudne, więc dość często, jeśli ten mężczyzna przyciąga kobietę, ma pytanie, jak naprawić swoją krzywą świadomość matki o silnej woli i zacząć normalnie żyć z nim.

To zadanie jest trudne i nie zawsze możliwe do rozwiązania, jeśli sam człowiek nie odczuwa tej potrzeby i nie rozumie, że życie musi zostać radykalnie zmienione.