Wiele osób wie, że oprócz tego, że jest bardzo smaczne, mięso królika ma również cenne korzystne właściwości. Ponadto, mięso królicze jest przypisywane do białych mięs i jest zalecane dla tych, którzy stosują dietę dietetyczną. Ugotowany królik w aerogrillach zachowuje witaminy i można go podawać nie tylko w dni powszednie, ale także jako główne danie na festiwalu.

Jak ugotować królika w aerogrill?

Cała tusza królika nie wchodzi do aerogrilla, więc będziesz musiał podzielić ją na kilka części. Marynować czy nie? Oczywiście, przepis na królika w aerogrill wymaga, aby mięso było nasączone przyprawami i marynatą. W nocy lub w nocy, pamiętaj, aby wysłać królika na zimno, a następnie mięso będzie bardziej soczyste i delikatne.

Przepis na gotowanie królika w aerogrill

Ten przepis królika w aerogrill jest najprostszy i nie zajmuje dużo czasu. W procesie pieczenia można dodawać pieczarki, cebulę, marchew lub śmietanę - wtedy mięso królika będzie duszone z warzywami lub w sosie.

Składniki:

  • królik - 1 szt .;
  • sól, przyprawy - do smaku.

Gotowanie

Aby ugotować królika w piecu konwekcyjnym, weź całą tuszę i podziel ją na dwie części (możesz po prostu kupić dwa grzbiety naraz). Ze wszystkich stron ostrożnie pocierać mięso solą, a następnie przyprawiać. jak gotować królika w aerogril Dla królika, gotowa przyprawa do kurczaka w workach jest bardzo dobrze dopasowana, ale możesz wziąć wszystko do swoich potrzeb. Po pocierać królika, wstaw go do lodówki na noc lub nawet na jeden dzień, aby mięso zostało przemoczone przyprawami.

Wlać wodę na dno pieca konwekcyjnego - wystarczy trochę, nałożyć ruszt na wierzch i umieścić na nim kawałki królika. Ustaw timer na maksymalną prędkość na 260 stopni. Czas gotowania zajmie Ci około 50 minut, najważniejsze - nie przesuszaj mięsa, aby królik był soczysty. Podczas serwowania części tuszy królika są natychmiast dzielone na porcje.