Coraz więcej osób wymienia się kurze jaja przepiórki, ponieważ uważają, że są o wiele bardziej użyteczne i nie można zachorować na salmonellę. Prawdziwy lub inny mit, spróbuj się dowiedzieć. Jaja przepiórcze są spożywane od dość dawna, ale moda na nich pojawiła się dopiero niedawno. Aby udowodnić użyteczne właściwości tego produktu, przeprowadzono pewne eksperymenty, które pozwoliły wyciągnąć pewne wnioski.

Jakie jest zastosowanie jaj przepiórczych?

Najczęściej, gdy rozmawiają o jajach przepiórczych, porównuje się je do kurczaków, również podążamy za tym trendem. Na przykład w pierwszym wariancie zawiera do 14% białka, ale w drugim około 11%. Ponadto jaja przepiórcze zawierają więcej substancji biologicznych. Są także liderami w zawartości witaminy B12. Skład jaj przepiórczych zawiera wiele witamin, mikro i makro.

Wielu jest zainteresowanych wartość energetyczna w jajach przepiórczych jest więcej kalorii, ale waga jednego kawałka to tylko 12 g. Dlatego, włączając do diety kilka jaj, nie zaszkodzisz postaci, ale dostaniesz dużo witamin, minerałów i innych substancji.

Zaletą jaj przepiórczych jest również niski poziom cholesterolu, więc są one użyteczne w przypadku problemów z sercem. Produkt ma pozytywny wpływ na aktywność układu nerwowego, co ułatwia tolerowanie stresu i nerwicy. Skład jaj przepiórczych obejmuje białko, kwas foliowy i tłuszcze, które są szczególnie ważne dla kobiet w czasie ciąży. Mają działanie przeciwbakteryjne i immunomodulujące. Korzyści z ugotowanych jaj przepiórczych będą doceniane przez ludzi, którzy chcą schudnąć, ponieważ poprawiają i przywracają metabolizm. Przy regularnym stosowaniu można normalizować pracę układu trawiennego i ciśnienie.

Warto również powiedzieć, że użycie jaj przepiórczych jest w ich skorupie. Jest bardzo łatwo wchłaniany w organizmie i zawiera dużą ilość składników odżywczych. Powłoka zawiera 90% węglanu wapnia, zawiera również żelazo, fosfor i inne pierwiastki śladowe. Przy regularnym stosowaniu można pozbyć się łamliwych włosów i paznokci, a także poradzić sobie z drażliwością i krwawiącymi dziąsłami. Istnieje kilka sposobów na jedzenie przepiórczych skorupek. Możesz po prostu dodać ją do różnych potraw, ale najlepiej jest zmieszać ją z kilkoma kroplami soku z cytryny lub oleju z ryb. Możesz także przygotować rozwiązanie. Aby to zrobić, rozdrobniona muszla musi być połączona z wodą na 1 litr cieczy i 1 łyżeczka proszku.

Jak używać jajek przepiórczych dla korzyści?

Wiele osób używa surowych jaj do leczenia wielu chorób i jako środek zapobiegawczy, ponieważ przepiórki nie chorują na Salmonellę. Jednak ostatnie eksperymenty podały w wątpliwość zalety surowych jaj przepiórczych, ponieważ wykazały one, że podobnie jak jaja innych ptaków, mogą zawierać substancje, które powodują silną toksyczną infekcję przenoszoną przez żywność. Dlatego lekarze zalecają używanie wszystkich jajek tylko po obróbce cieplnej. Aby nie niszczyć składników odżywczych, nie należy gotować jajek dłużej niż 2 minuty.

Istnieje duża liczba receptur wykorzystujących jaja przepiórcze, które będą dietetyczne i korzystne dla organizmu. jak korzystać z jajek przepiórczych

Omlet z jajkami przepiórczymi

Składniki:

  • jaja - 14 szt .;
  • mleko - 3/4 t.;
  • olej roślinny - 1 łyżka. łyżka;
  • zielona cebula, sól.

Gotowanie

Beat jajka z mlekiem, dodać sól i posiekaną cebulę. Następnie, w dobrze rozgrzanym oleju roślinnym, musisz ugotować omlet w piekarniku lub na średnim ogniu. W razie potrzeby można urozmaicić danie serem o niskiej zawartości tłuszczu.