Pulmicort do inhalacji dla dzieci Instrukcje dawkowania Bez względu na to, jak bardzo chcemy, aby dzieci dorastały zdrowe, od czasu do czasu chorują. Dobrze, jeśli jest to banalna ostra choroba układu oddechowego, ale częściej występują bardziej poważne choroby układu oskrzelowo-płucnego, które wymagają przepisywania silnych leków. Jednym z nich jest Pulmicort dla dzieci, które są używane w nebulizatorze do inhalacji, ale przed użyciem należy przeczytać instrukcje tak, aby dawkowanie odpowiadało wiekowi dziecka.

Pulmicort to hormon przeciwzapalny, który nie powoduje uzależnień przy długotrwałym leczeniu. Należy do grupy leków, które zmniejszają częstotliwość chorób układu oddechowo-płucnego. W międzynarodowym spisie leków nazywa się Budesonide.

Wynik inhalacji pojawia się w ciągu kilku godzin (od 1 do 3), a maksymalny efekt trwa tydzień po rozpoczęciu leczenia. Ponieważ jednorazowe użycie narzędzia nie ma sensu.

Kiedy preparat Pulmicort jest przeznaczony do inhalacji dla dzieci?

Jeśli dziecko ma astmę oskrzelową, to w okresach zaostrzeń, Pulmicort do inhalacji, który jest rozcieńczony dla dzieci zgodnie z zaleceniami wieku, łagodzi ataki uduszenia.

Następną częstą sytuacją jest sytuacja, w której lekarz przepisuje pulmikologiczne zapalenie krtani zapalenie krtani i tchawicy - dziecko zaczyna oddychać bez powodu. A dzieje się to głównie w nocy. Możesz samemu usunąć atak za pomocą tego hormonalnego leku, ale musisz wiedzieć, jak prawidłowo wdychać dzieci za pomocą Pulmicortu.

W przypadkach zapalenia krtani i tchawicy skurcz oskrzeli usuwa się poprzez zmniejszenie obrzęku głośni - powietrze zaczyna krążyć bez trudności, pozostaje tylko leczyć samo zapalenie. Ale nie należy samodzielnie i nagle anulować tego leku, ponieważ możliwy jest nawrót choroby. Najczęściej stopniowo zmniejszają liczbę inhalacji na dzień, redukując je do zera.

Dawka leku Pulmicort do inhalacji dla dzieci

W przypadku dzieci w wieku sześciu miesięcy maksymalna dawka stosowana na dzień wynosi 0,5 mg. Jest on podzielony na kilka przyjęć, a jednocześnie jest rozcieńczany 0,9% chlorkiem sodu, który należy kupić w aptece.

Jak hodować Pulmicort dla dzieci w celu inhalacji, może doradzić lekarzowi lub farmaceucie. Nie ma w tym nic trudnego. Aby przygotować roztwór roboczy, będziesz potrzebował strzykawki do dokładnego dawkowania. Z reguły nebulas lub plastikowe kapsułki zawierają 2 ml leku, który miesza się z 2 ml chlorku sodu w kubku nebulizatora. Taką inhalację można prowadzić dwa razy dziennie, przygotowując mieszaninę bezpośrednio przed użyciem.

Takie instrukcje stosowania Pulmicortu dla dzieci do inhalacji są dość proste i dotyczą niemowląt od 6 miesięcy do 6 lat. Po tym wieku zwiększa się dzienną dawkę, aby zwiększyć efekt terapeutyczny.

Bezpieczeństwo wdychania za pomocą Pulmicort

Ponieważ lek jest hormonalny, powinieneś poważnie rozważyć przygotowanie roboczego roztworu do rozpylacza, aby zamiast leczenia nie zaszkodził zdrowiu dziecka. Jak wykonać inhalację z dziećmi pulmicort

Nie obawiaj się, że krótkotrwałe stosowanie hormonów spowoduje, że dziecko będzie zależało od tego środka, ale należy z nim zachować środki ostrożności. Rzeczywiście, podobnie jak wszystkie hormony, lek ten może prowadzić do różnych zakażeń grzybiczych błon śluzowych, takich jak drozd.

Działania związane z bezpieczeństwem obejmują płukanie jamy ustnej po każdej inhalacji, a także mycie twarzy i mycie rąk. To samo dotyczy osoby dorosłej, która posiada dziecko. Pożądane jest zamknięcie oczu dziecka ręką podczas zabiegu.