W dzisiejszych czasach ludzie niestety rzadko myślą o zdrowiu. Jak często mówimy słowa: "Cześć, jak tam twoje zdrowie?" Dziękuję, wszystko jest w porządku. " Dla większości ludzi zdrowie oznacza tylko brak jakichkolwiek dolegliwości lub wystarczająco poważnych chorób. Ale zdrowie to nie tylko dobre samopoczucie fizyczne, ale także emocjonalny, psychiczny, psychologiczny stan osoby. Osoba powinna czuć się szczęśliwym, niezbędnym dla tego świata.

Problemy zdrowia psychicznego

Chodzi o zdrowie psychiczne jednostki, które jest nieco inne od psychicznego. Dla umysłu charakterystyczną cechą jest spełnienie wymogów adekwatności, które społeczeństwo eksponuje. Nieodpowiednie zachowanie wskazuje na upośledzenie umysłowe. Osoba może być całkowicie odpowiednia, ale być zdenerwowana, przygnębiona, przygnębiona, zirytowana, odczuwać dyskomfort. Z drugiej strony, energiczny duch, w dobrym nastroju, może być niewystarczający psychicznie.

Tak więc zdrowie psychiczne danej osoby to nie tylko stan umysłu, ale także zdrowie osobiste, zdolność do jasnej oceny sytuacji, poprawnego działania, akceptacji siebie i innych, bycia w dobrym nastroju, kreatywności w rozwiązywaniu problemów życiowych. Z reguły zdrowi psychicznie ludzie mają aktywną pozycję życiową, są rozsądni, pogodni, kreatywni, otwarci na interakcje ze światem wokół siebie. Istnieje pewien standard zdrowia psychicznego - obecność cech osobistych, które pozwalają na interakcję ze społeczeństwem, a także na rozwój i ustanowienie siebie.

Zachowanie zdrowia psychicznego

To zależy od ciebie. W szczególności zdrowie psychiczne kobiety jest bardziej narażone na zaburzenia niż męski. kobiety często mają dużo w swoim adresie. Proponujemy zdać interesujący test na zdrowie psychiczne i emocjonalne, wybierz olejki eteryczne, których najbardziej czujesz teraz: lawenda, cynamon, mięta, geranium:

 1. Lawenda - oznacza, że ​​musisz odpocząć. Pomoże pozbyć się bezsenności, histerii, zmniejszyć agresję.
 2. Cynamon - pokazuje, że może nie masz teraz siły, cynamon ulży w depresji, złagodzi uczucie samotności i strachu.
 3. Mięta pieprzowa oznacza, że ​​odczuwasz spadek witalności. Mięta rozładuje napięcie nerwowe, przywróci siłę, zwiększy aktywność.
 4. Geranium - pokazuje, że przeszkadza Ci bezprzyczynowa drażliwość. Geranium poprawi nastrój, wyeliminuje zależność od opinii innych, poczucie strachu.

Istnieją również wskazówki dotyczące eliminowania depresji:

 • jeśli czujesz, że czujesz się chory w sercu, pojawia się napięcie - najlepiej rozmawiać z bliską osobą lub z psychologiem.
 • jeśli nie chcesz otworzyć duszy na innych ludzi, to prosta litera stanie się wiernym asystentem. Umieść w nim wszystkie swoje doświadczenia, ponieważ papier może znieść wszystko.
 • spróbuj rozważyć sytuacje życiowe pod różnymi kątami. Sprawdzić wszystkie pozytywne.
 • jeśli w środku jest mnóstwo negatywnych emocji, to musisz pozbyć się nieprzyjemnych, zrobić sobie jakiś dar, który wypełni duchową pustkę.

Kluczowe wskaźniki, gdy zdrowie psychiczne jest normalne:

  Osobiste zdrowie psychiczne
 1. Odpowiednia samoocena i szacunek do samego siebie.
 2. Terminowe dostosowanie do warunków życia.
 3. Pewność siebie.
 4. Zdolność do pokonywania trudności bez przyjmowania różnych napojów alkoholowych i narkotyków.
 5. Brak zazdrości o sukces innych.

Podsumowując powyższe, rozumiemy, że stan emocjonalny człowieka jest nadal ważny. Bez niego będzie żył niecałkowicie. Dlatego warto sprawdzić nie tylko swoje zdrowie fizyczne, ale także psychiczne.