Komunikowanie się i interakcja, ludzie "uczą się" siebie nawzajem. Mówimy, że znamy kogoś takiego jak paluch, co oznacza, że ​​badaliśmy tę osobę. Przewidywalność czyni nas wrażliwymi, a nieprzewidywalność daje nam siłę. Szczególnie ważna jest nieprzewidywalność głośnika. Potrafi rozbroić, podporządkować, wzbudzić podziw i tłumy, jeśli potrafi zrobić to, czego się od niego nie oczekuje.

Zdolność do bycia nieprzewidywalną, w pewnym sensie, jest także metodą psychologicznego wpływu na osobę. Jednak teraz zajmiemy się sposobami manipulacje bardziej szczegółowo, oczywiście, nie zapominając dodać do każdego z nich "szczypta" nieprzewidywalności.

Rodzaje narażenia ludzi

Przede wszystkim porozmawiajmy o metodach psychologicznego oddziaływania na osobę, którą my nieświadomie, nie zdając sobie z tego sprawy, korzystamy z niej bardzo często i wszędzie.

  1. Prośba jest czymś więcej niż manipulacją, szczególnie jeśli masz do czynienia z osobą o słabej woli. Pytać oznacza skłonić do spełnienia twojego pragnienia. W odpowiedziach apelujemy o zaspokojenie naszych potrzeb, potrzeb.
  2. Argumentacja - użyj, gdy masz pewność, że twój rozmówca nie wie, jak tworzyć logiczne argumenty w drodze. Synonimem argumentu jest perswazja. Celem tego rodzaju psychologicznego oddziaływania na osobę jest stworzenie lub zmiana opinii lub punktu widzenia adresata przekonania w taki sposób, aby kierował się nim dokładnie w swojej działalności.
  3. Ignorowanie - ta technika może być użyta do manipulacji, a dla twojej własnej ochrony od wpływu na twoją własną psychikę. Ignorowanie to celowe zaniedbanie, nie zwracanie uwagi.
  4. Reklama lub autopromocja - to jest coś, co wszyscy praktykujemy. Korzystając z tej metody oddziaływania psychologicznego na ludzi, tworzymy opinię o sobie w głowach własnymi rękami, metody psychologicznego wpływu na osobę kojarzenie się z wysokimi rangą ludźmi, demonstrowanie władzy, kompetencji, umiejętności.
  5. Propozycja jest pracą z ustnymi konstrukcjami. Ta technika jest własnością psychiatrów, oszustów, hipnologów. Przy pomocy sugestii do wystąpienia na psychice, w której osoba jest krytyczna Myślenie . Rzemieślnicy wróżbici są uważani za wróżbitów, którzy nie mają czasu wypowiedzieć kilku słów, ponieważ nie ma już pierścieni, zegarków i portfela.
Jak wybrać technikę manipulacji?

Specjaliści od psychologicznych metod narażenia ludzi są w stanie dostrzec nasze wrażliwe punkty. Doświadczenie życiowe, edukacja, wychowanie, dziedziczenie - wszystko to jest dobrze czytane oczami specjalisty.

Należy pamiętać o tym, aby nie tylko zdobyć władzę nad psychiką innych ludzi (np. Hipnotyzerów), ale także chronić się przed inwazją obcych umysłów w twojej głowie.