Opłacalna inwestycja to kwestia, która niepokoi ludzi, którzy mają do dyspozycji pewną ilość pieniędzy i chcą z niej skorzystać, aby zwiększyć swoje dochody w przyszłości. Ale jak zaoszczędzić pieniądze i nie wypalić? Na to pytanie trudno odpowiedzieć nawet doświadczonym i znanym analitykom. Każdy sam wybiera to, co jest jego zdaniem korzystne, wygodne i wiarygodne. Ktoś lubi udziały, ktoś ma fundusze, dobrze, ktoś woli inwestycje online , różnorodne papiery wartościowe, a swoje środki lokuje w depozytach bankowych.

Wybór jest szeroki. Każda z tych opcji najbardziej opłacalnej inwestycji zasługuje na uwagę. Przyjrzyjmy się im bliżej, być może pomoże to zidentyfikować ich braki i zidentyfikować zalety, a także skupić się na pewnych zyskownych inwestycjach w 2013 roku.

Zyskowna inwestycja online

Fundusze wzajemne (fundusze inwestycyjne) to pierwsza rzecz, którą rozważymy. Są dobre, ponieważ po zainwestowaniu w obligacje i udziały różnych spółek, doświadczeni profesjonaliści będą odpowiedzialni za ten proces, nie będziecie musieli przykładać do tego dodatkowych wysiłków. Dużą zaletą - masz możliwość dokonania niewielkiej inwestycji, aby zainwestować dużą ilość nie jest konieczne. A kiedy inwestujesz w tym samym czasie w kilka firm, jeśli jeden z nich zbankrutuje, będziesz chroniony przed utratą wszystkich swoich funduszy. Niestety w praktyce nie wszystko jest tak różowe. Mogą występować znaczne straty i straty. Nie ma żadnej gwarancji, wszystko zależy od sytuacji na rynku i od wiarygodności firmy. Niemożliwe jest przewidzenie czegokolwiek. Możesz liczyć na maksymalny zysk, pod warunkiem, że kryzys w Europie się skończy. Ale, jak wiadomo, zysk jest większy tam, gdzie istnieje większe ryzyko.

Akcje i obligacje

Ten sposób opłacalnej inwestycji pieniądza i uzyskania maksymalnego zysku odniesie sukces tylko wtedy, gdy jesteś już doświadczonym inwestorem na giełdzie, ćwiczysz kupowanie i sprzedawanie akcji i obligacji we właściwym czasie. Należy pamiętać, że przy niewielkiej inwestycji nie działa tutaj, potrzebna jest znaczna kwota. Im wyższy, tym większe szanse na zyskowną grę na wymianę dla Ciebie. Różnica z funduszy inwestycyjnych - jesteś mistrzem-barinem, podejmujesz wszystkie decyzje związane z czasem, miejscem i zakupem, sprzedażą akcji i obligacji. Wszystko zależy od twojej decyzji, musisz mieć zapasy systemu, a także zdolność strategiczną i plan taktyczny twoje działania.

Znaczącą wadą jest to, że przeważa ogromne ryzyko. Zdarza się często - stawką lub nic.

Depozyty bankowe są najbardziej opłacalną inwestycją bez ryzyka. Jeśli bank zbankrutuje, otrzymasz zwrot pieniędzy. Ale jest też druga strona problemu - depozyty są uważane za najmniej dochodowe z punktu widzenia rentowności. Istnieje opcja, że ​​nie można uzyskać długo oczekiwanego dochodu realnego.

Inwestowanie - gdzie opłaca się inwestować?

Ponieważ ryzyko nie zawsze jest uzasadnione, najbezpieczniejszą rzeczą w 2013 roku będzie inwestowanie w depozyty banków stabilnych i dużych. Możesz uzyskać niezawodny gwarantowany, choć nie wysoki odsetek. Jest to lepsze niż podejmowanie ryzyka i utrata wszystkiego. Naprawdę?

Zyskowna inwestycja w nieruchomości

Nieruchomości to bardzo opłacalny sposób inwestowania przez cały czas. W końcu staje się tylko droższa każdego roku. Najbardziej opłacalne inwestycje i wcale nie deprecjonuje. Zwłaszcza od czasu wynajmu pozostawia znaczny procent pasywnego dochodu.

Taka przyjemność i wartość, oczywiście, odpowiednio. I w tym przypadku jest jeden mały niuans: po zakończeniu budowy, metr kwadratowy mieszkania będzie kosztować znacznie więcej niż na jego pierwszym etapie. Przy okazji nie będziesz musiał natychmiast płacić pełnych kosztów. Wystarczy miesięczna rata. Dlatego pomyśl o inwestowaniu w nieruchomości na etapie budowy. W ten sposób zaoszczędzisz przyzwoitą kwotę.