Jest mało prawdopodobne, aby ktoś nie połykał śliny na myśl o bogatym i wielostronnym smaku i zapachu produktów z grilla. Szybkie gotowanie i prostota dzięki takiemu sprzętowi, jak grill z dociskaczem.

Grill domowy

Restauratorzy od dawna i aktywnie używają kratownic kontaktowych do przygotowania wielu potraw. Stały się godną alternatywą dla nieporęcznych pieców konwekcyjnych, poza tym nawet początkujący kucharz będzie mógł korzystać z grilla.

To samo dotyczy domowego użytku podobnego wyposażenia kuchennego. Zawsze możesz smażyć na ostrym grillu, aż będzie ostry Shawarma , stek, warzywa, filet z kurczaka, sałatka z krewetek, filet rybny lub pałeczki, pitas lub hamburgery.

Potężne elementy grzejne po obu stronach są w stanie usmażyć nawet zamrożone mięso w ciągu kilku sekund. W tym przypadku ciepło jest równomiernie rozprowadzane po całym kawałku.

Materiałem do produkcji powierzchni roboczych jest żeliwo lub stal. Najczęściej urządzenia te są produkowane z rowkowanymi powierzchniami, aby steki i steki były apetyczne i piękne, jakby wywodziły się z obrazów reklamowych.

Jak wybrać grill z dociskiem?

Przede wszystkim zwróć uwagę na moc urządzenia. Im wyżej, tym szybciej i lepiej żywność zostanie ugotowana i upieczona. Jest to bardzo wygodne, jeśli urządzenie ma uchwyt do regulacji temperatury w pewnym zakresie.

Lepiej jest wybrać żeliwo jako materiał na powierzchnię roboczą - lepiej rozprowadza ciepło i bardziej równomiernie gotuje. Należy również zwrócić uwagę na obecność dopasowania gęstości ciśnienia.

Wybierając grill do domu, lepiej dać pierwszeństwo modelom elektrycznym, ponieważ gaz wymaga bardziej złożonego połączenia ze źródłem ogrzewania. Prace elektryczne ze zwykłego gniazdka.