Mrożona ciąża jest zatrzymaniem w rozwoju kapsuły do ​​28 tygodni. Zazwyczaj lekarze diagnozują ten stan podczas badania ultrasonograficznego - gdy nie obserwuje się bicia serca płodu. Kobiety z martwą ciążą są wysyłane do "czyszczenia" lub "skrobania". Oznacza to, że martwy płód jest chirurgicznie usuwany z macicy.

Zjawisko to niewątpliwie bardzo silnie odbija się na psychice kobiety i jej bliskich. Jednak nie jest to zdanie, ponieważ po pewnym czasie można ponownie zaplanować ciążę.

Powinno to nastąpić nie wcześniej niż sześć do dwunastu miesięcy po operacji. Tyle czasu potrzeba, aby przywrócić ciało po zamrożonej ciąży. Od czasu oczyszczenia ścianek macicy podczas procesu czyszczenia, odbudowanie endometrium po zamrożonej ciąży zajmie trochę czasu. Ponadto należy przywrócić cykl, owulację i comiesięczną dalszą obróbkę. łyżeczkowanie podczas nieodebranej aborcji .

Natychmiast po martwej ciąży i po pewnym czasie lepiej jest zapewnić odpoczynek seksualny i odłożyć nową koncepcję na co najmniej sześć miesięcy. Tym razem będziesz potrzebował i aby zrozumieć przyczyny nieszczęścia, aby ewentualnie je wyeliminować w przyszłości.

Przyczyny nieodebranej aborcji

Może to stanowić naruszenie hormonalnego tła kobiety (brak progesteronu), konflikt Rhusa między matką a dzieckiem, wszelkiego rodzaju infekcje. Szczególnie niebezpieczne są te infekcje, które dotykają kobiety po raz pierwszy w czasie ciąży. Przykładem może być różyczka lub ospa wietrzna.

Często przyczyną zaniku płodu są same w sobie odchylenia genetyczne. Natura nie pozwala rozwinąć się chorym embrionowi, powodując jego zamrożenie. Jednakże, jeśli rodzice dziecka są zdrowi genetycznie, to jest prawdopodobne, że to się nie powtórzy i jeśli ciąża powtórzy się po zamrożeniu, wszystko pójdzie gładko. Ale nadal, po zamrożonej ciąży, odbędzie się konsultacja z genetykiem.

Często przyczyną blaknięcia ciąży stają się destrukcyjnymi nawykami przyszłej matki - alkohol, palenie, narkotyki. Dlatego jeśli jesteście ostrożni i chcecie znieść i urodzić zdrowe dziecko, powinniście je porzucić na etapie planowania dziecka.

Chcę dziecko po ciężkiej ciąży

Planowanie nowej ciąży po śmierci powinno rozpocząć się od badania kobiecego. Musi zdać serię testów. Przede wszystkim - rozmaz na infekcje przenoszone drogą płciową, a także krew na poziomy hormonów. Nie jest to zbyteczne przejście ultradźwięków.

Jeśli to konieczne, możesz podać definicję kariotypu partnera i zgodności grupy i tak dalej. Na podstawie przeprowadzonych badań lekarz przepisze Ci leczenie lub środki zapobiegawcze zapobiegające zanikowi ciąży w przyszłości.

Bardzo często po umarłych rozpoczyna się całkowicie udana druga ciąża. Jeśli kobieta nie zostanie wykryta podczas badania udana ciąża po zamrożeniu żadnych zmian patologicznych lekarze obwiniali o zanik ciąży w wyniku genetycznej niewydolności.

Jednakże, jeśli kobieta ma dwie lub więcej ciąże zanikające z rzędu, to już jest w kategorii "nawykowe poronienie" i wymaga osobnych środków. W tym przypadku kompleksowe leczenie to za mało. Najważniejsze jest prawidłowe ustalenie przyczyny tego zjawiska.

Główną prewencją jest nadal zdrowy tryb życia, regularne wizyty u ginekologa, terminowe leczenie wszelkich chorób, które wystąpiły, szczególnie w okolicy narządów płciowych. A wtedy masz wszystkie szanse, aby nie zmierzyć się z problemem zaniku ciąży.