Niestety ciąża nie zawsze jest gładka. Zdarza się, że musisz przejść przez skrobanie z martwą ciążą. Ta procedura może być przeprowadzona, jeśli:

  • istnieje potrzeba usunięcia owocu, który się nie rozwija;
  • śmierć płodu w macicy;
  • muszą z tego czy innego powodu przerwać ciążę.

Jak wyczyścić zamrożoną ciążę?

Ta operacja składa się z zestawu działań mających na celu usunięcie ścian i szyjki macicy z błony śluzowej, która jest miejscem zajęcia płodowego jaja. Przygotowanie do łyżeczkowania podczas nieobecności w ciąży składa się z przygotowań sanitarno-higienicznych, dokładnego badania anestezjologa i ginekologa. Ten ostatni dokona wstępnej oceny stanu narządów płciowych pacjenta, określi możliwe przeciwwskazania do przeprowadzenia instrumentalnej aborcji.

Przeciwwskazaniami do czyszczenia podczas nieodebranej aborcji mogą być takie diagnozy:

  • choroby zapalne narządów płciowych;
  • zaostrzenie chorób przewlekłych narządów wewnętrznych i infekcje układu rozrodczego;
  • ryzyko naruszenia integralności macicy.

Jak oczyścić po nieodebranej ciąży?

Ta procedura jest wykonywana pod wpływem znieczulenia ogólnego na ciele. Według indywidualnych wskaźników może być podawany lokalnie. Zewnętrzne i wewnętrzne narządy układu rozrodczego są leczone roztworami medycznymi jodu i alkoholu etylowego. Przy pomocy luster i rozszerzaczy lekarz uzyskuje dostęp do macicy i za pomocą specjalnego narzędzia wykonuje skrobanie po nieodebranej aborcji.

Jakie są konsekwencje oczyszczenia po aborcji?

Kobieta, która przeżyła tę procedurę, powinna uważnie monitorować reakcję swojego ciała, która często objawia się wzrostem temperatury, pojawieniem się wydzieliny po wyłyżeniu z pominiętej ciąży i objawów zakażenia. Istnieją również takie efekty oczyszczania po nieodebranej aborcji:

czyszczenie podczas nieodebranej aborcji
  • krwawienie i zmiany krzepliwości krwi;
  • pojawienie się zrostów w miejscach skrobania, które mają bardzo negatywny wpływ na rytm miesiączkowania i możliwość posiadania dzieci;
  • częste infekcje i stany zapalne układu rozrodczego itp.

Przerwanie medyczne przerwanej aborcji

Przyjmowanie specjalnych leków przez okres nie dłuższy niż 7 tygodni ciąży jest w stanie wydalić martwy zarodek z macicy prawie bezboleśnie. Ten typ aborcji jest najłatwiej tolerowany przez organizm, ale jego konsekwencje dla tych, którzy chcą nadal mieć dzieci, są wysoce nieprzewidywalne.