hypochlorism w przyczynach ciąży Przyczyny, które prowadzą do rozwoju ciąży, takie naruszenie, jak niska zawartość wody, może być inne. Często lekarze muszą dokonać długiej diagnozy różnicowej, aby dojść do prawdy. Rozważmy to naruszenie bardziej szczegółowo, a w szczególności dowiemy się, dlaczego w okresie ciąży występuje niedobór wody.

Co należy rozumieć pod pojęciem "hypochlorism"?

Jak wiadomo, w czasie ciąży objętość płynu owodniowego zmienia się w sposób ciągły i jest bezpośrednio związana z potrzebami dziecka, okresem ciąży. Powszechnie uważa się, że pod koniec 38 tygodnia prawidłowej ciąży ich objętość wynosi około 1500 ml.

Jednak diagnoza "niskiej wody" ustalana jest znacznie wcześniej. Po raz pierwszy podejrzenie takiego naruszenia lekarzy może już w 20 tygodniu. Przyjmuje się przydzielanie kilku stopni niskiej wody. W tych przypadkach, gdy objętość płynu owodniowego jest mniejsza niż 1 litr po 30-32 tygodniach, mówi się o wyraźnym niskim poziomie wody. Najczęściej testy diagnostyczne wykonywane są przy użyciu ultradźwięków.

Dlaczego hipochondria rozwijają się w czasie ciąży?

Istnieje wiele powodów, które powodują ten stan w czasie ciąży. Dlatego w ginekologii często łączy się je w grupy:

 1. Związany z występowaniem wrodzonych wad rozwojowych u płodu. Często naruszenie rozwoju narządów i układów prowadzi do zmniejszenia objętości płynu owodniowego. Można to zauważyć za pomocą agenezji (brak cewki moczowej), obustronnego zwężenia moczowodów, dysplazji nerek.
 2. Spowodowane patologicznymi zmianami w rozwoju płodu. Do takich naruszeń zwyczajowo odnosi się: zakażenie wewnątrzmaciczne dziecka (wirus cytomegalii, chlamydia, mykoplazmoza), opóźnienie rozwoju, patologia w zestawie chromosomowym (Marfan, zespół Downa, itp.).
 3. Przyczyny, które mają bezpośredni związek z zaburzeniami metabolicznymi w ciele kobiety w ciąży, które mogą być wynikiem takich chorób przewlekłych, jak:
  • zaburzenia układu sercowo-naczyniowego (zakrzepowe zapalenie żył, nadciśnienie tętnicze, niewydolność żylna);
  • choroba nerek (niewydolność nerek, pyło- i kłębuszkowe zapalenie nerek);
  • Choroby kolagenu (układowy toczeń rumieniowaty, zapalenie skóry, twardzina, reumatyzm);
  • cukrzyca.
 4. Nazywa się patologią łożyska:
  • niewydolność łożyska;
  • zawał łożyska;
  • anomalie w rozwoju miejsca dziecka (stwardnienie ogniskowe, atrofia jednej z błon).
 5. Inni. Wśród przyczyn wyjaśniających, dlaczego ciąża rozwija się brak wody, należy również przydzielić:
 • retencja (okres ciąży trwający 42 tygodnie i więcej);
 • przedwczesne pęknięcie błony owodniowej;
 • jatrogenny kwas jabłkowy, - może być spowodowany długotrwałym stosowaniem leków, takich jak indometacyna, fenoprofen, naproksen.

Takie leki są zazwyczaj przepisywane z groźbą przedwczesnego porodu.

Jak to traktuje?

Przy zmniejszonej objętości płynu owodniowego, lekarze, w pierwszej kolejności, są przepisani ultradźwiękami. To pozwala ci wykluczyć obecność wad w rozwoju płodu. Równolegle wykonuje się badanie krwi na obecność markerów przesiewowych. W razie podejrzenia, a amniocenteza - pobieranie płynu owodniowego do celów kariotypowanie i eliminacja nieprawidłowości chromosomowych.

W przypadku braku nawodnienia w obecnej ciąży w późniejszym terminie kobieta jest hospitalizowana w celu ustalenia przyczyn i celu leczenia. W szpitalu przyszłym matkom przepisuje się witaminy (B, C), leki poprawiające krążenie krwi (Kurantil), transport tlenu do tkanek i systemów płodowych (Actovegin). W tym przypadku ciągłe monitorowanie stanu przyszłego dziecka za pomocą CTG, dopplerometrii.