Dla większości ludzi orzeszki piniowe są nie tylko bardzo smacznym przysmakiem, ale prawdziwym odkryciem. Możesz je jeść na surowo, smażyć, dodawać do sałatek i innych potraw.

O zaletach orzechów, ogólnie, słyszeliśmy już dawno temu, a orzechy sosny - nie jest wyjątkiem. Najczęściej kupujemy w sklepie nasiona szyszek syberyjskich. Mogą z łatwością jeść, zabierając ze sobą w drogę, do pracy lub nauki. Pod tym względem wiele osób interesuje się ilością kalorii w orzeszkach pinii, w jaki sposób pożywne i korzystne są ulubionym przysmakiem wielu? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

Skład orzeszkami pinii

Niezwykle bogate w witaminy i pierwiastki śladowe, nasiona sosny mają wiele korzystnych właściwości. Jednak pomimo tego, ci, którzy chcą schudnąć, nie powinni się w nie angażować, ponieważ kaloryczność orzechów sosny wynosi 673 kcal na 100 gramów. Spośród nich 615 kcal pochodzi z tłuszczów, które stanowią prawie dwie trzecie w oleju cedrowym.

Wartość odżywcza orzechów sosny jest dość wysoka, ilość tłuszczu w 100 gramach produktu sięga 67 mg, białka - 16 mg, węglowodany - 9,4 mg. Dlatego po lekkiej przekąsce czują, że głód nie pojawia się wkrótce.

Orzechy cedrowe zawierają dużo witamin, w tym witaminy A, E i B, które pomagają poprawić wzrok, uporządkować układ nerwowy, regulować metabolizm, wzmocnić paznokcie i nadać włosom zdrowy, zdrowy blask.

Skład mineralny orzechów piniowych mile zaskoczył treścią potas magnezu, jodu, fosforu, krzemu, żelaza, wapnia, cynku i innych. inne minerały. Owoc zawiera naprawdę niezbędne dla organizmu. aminokwasy a związki białkowe, których nasze ciało się uczy, są znacznie łatwiejsze. Dlatego regularnie jedząc małe porcje orzechów, możesz wzmocnić odporność, spowolnić proces starzenia się skóry, oczyścić krew z cholesterolu i usprawnić pracę mózgu, serca i naczyń krwionośnych.