Charakterystyka osób flegmatycznych, zarówno kobiet jak i mężczyzn, zawsze sprowadza się do opisu ich powolnych reakcji, powściągliwości i wytrzymałości. Każda osoba o tym temperamencie wygląda na nieco zahamowaną, a mimo zewnętrznej bezduszności, jest w stanie uzyskać żywe doświadczenia. Jednak taka osoba nie może i nie chce dzielić się swoimi przemyśleniami z tej okazji.

Charakterystyczny typ "flegmatyczny"

Jest to spokojna, nieco zahamowana osoba, która nie lubi się spieszyć, jest bardzo dokładna i uwielbia zmierzone tempo istnienia. W tłumie ludzi będziesz w stanie dokładnie go zidentyfikować, ponieważ w przeciwieństwie do reszty, będzie wyglądać powściągliwy, poważny, skupiony. Unika udziału w sporach i skandalach, woli albo milczeć, albo się ukryć. Osiągnięcie takich emocji jest niezwykle trudne.

Ta osoba nigdy nie wchodzi bez myślenia. Rozumowanie, ważenie, określanie właściwej decyzji przez rozum, a nie intuicja - to są jej cechy. Taka osoba nigdy nie wpadnie w szał wściekłości i agresja , a to nie jest kwestia samokontroli, ale nieodłączną cechą tego.

Psychologiczne właściwości flegmy

Osoba flegmatyczna nie jest skłonna do zmiany swojego zachowania, w każdym jego działaniu jest jakiś stereotyp. Nigdy nie stara się zmienić naturalnych mechanizmów swoich reakcji, ponieważ z reguły jest zadowolony ze wszystkiego. Ta osoba jest wyjątkowa: potrafi zachowywać się spokojnie ze swoim spokojem na wybuchowym choleryku, na sennym melancholijnym i niepoważnym, optymistycznym człowieku. Potrafi zarażać swoją pewnością i rozwagą, ale nie jest w zwyczaju przyjmować cech innych.

Z reguły osoba ta jest introwertykiem, który rzadko opowiada o swoich doświadczeniach duchowych, ale jest doskonałym słuchaczem i doskonałym doradcą.

Poczucie własnej wartości u ludzi tego typu z zasady jest adekwatne lub zaniżone. Tacy ludzie nie cierpią złudzeń wielkości i nie są skłonni do narcyzmu, ponieważ mają trzeźwe spojrzenie na ludzi, rzeczy, a nawet na siebie.

Flegmatyk: funkcja w miłości

Charakterystyka flegmy jako osoby jest powolna i uważna i przejawia się w tym obszarze. Jest bardzo ostrożny iw nowym towarzystwie raczej nie zdecyduje się na natychmiastowy kontakt z kimś. Na początku będzie przez długi czas patrzył na ludzi, mówiąc o tym, który z nich jest naprawdę dobrym człowiekiem, i dopiero wtedy ruszy do przodu.

Jest to silny, stabilny i wierny partner, który jest stabilny w swojej postawie, ale nie jest skłonny do okazywania swoich uczuć i wykonywania romantycznych czynów. Jest zdolny do najgłębszego uczucia, ale nie jest w stanie wyraziście wyrazić swoich uczuć.

Jesteś flegmatyczny?

Użyj prostego testu, aby określić, czy posiadasz cechy flegmatycznego temperamentu. Im więcej odpowiedzi, tym bliżej typu flegmatycznego.

 1. Z reguły jesteś powściągliwy i spokojny?
 2. Nie lubisz impromptu i zawsze planujesz wszystko z góry?
 3. charakter flegmatyczny
 4. Czy jesteś uważny i rozsądny?
 5. Nie denerwuje cię kolejka i czeka?
 6. Czy jesteś lakoniczny?
 7. Nie masz tendencji do pokazywania emocji?
 8. Czy zazwyczaj oszczędzasz energię i nie marnujesz swojej energii na próżno?
 9. Czy podoba ci się, gdy wszystko przebiega normalnie i co najważniejsze - zgodnie z planem?
 10. Jesteś obojętny na krytykę wszy osobowość ?
 11. Czy trudno jest przejść z jednej sprawy na drugą?

Jeśli masz 8 lub więcej tak odpowiedzi, jesteś flegmatyczną osobą. Jeśli 5-7 - wtedy jesteś bardzo podobny do flegmy. Jeśli cechy mają od 1 do 4, to ten typ nie jest reprezentowany w twojej postaci lub jest słabo reprezentowany.