Wiele kobiet uważa, że ​​wiek Balzaka nie jest najmilszym etapem jego życia. Młodzież już minęła, przed zmarszczkami i starością. Są jednak pozytywne aspekty tego okresu, ponieważ życie na tym się nie kończy. Dorosła kobieta jest bardzo inteligentna, dokładna i celowa, a ona rozumie świat znacznie lepiej.

Jaki jest wiek Balzaca?

Dorosłe kobiety w wieku Balzaków różnią się znacznie. Nie można ich nazwać starymi, ale możesz być mądry. Ta definicja stała się powszechna po wydaniu powieści Balzaka - Trzydziestoletnia kobieta. A co najważniejsze, w jakim wieku jest Balzaca? Powszechnie uważa się, że jest to różnica wieku między 30 a 40 lat. Cechą charakterystyczną takich kobiet jest pewność siebie i wolność wyboru, co pozwala im być zarówno spokojnymi gospodyniami, jak i niesamowitymi kurtyzanami.

Wiek Balzaka - psychologia

Psychologowie uważają, że pojęcie "wieku Balzaka" zmienia się z czasem. W życiu pisarza około 1800 roku kobieta za 30 lat była zobowiązana do małżeństwa i nie miała prawa do nowej miłości. Od 1950 r. Wyrażenie to przypisuje się kobietom w wieku czterdziestu lat, a teraz dopiero od czterdziestu pięciu lat. Eksperci twierdzą, że w tym okresie kobiety zaczynają angażować się bardziej, mniej reagować na konflikty i dawać wolność swoim mężczyznom.

Niektórzy używają terminu "wiek Balzaca", aby obrazić. Konieczne jest reagowanie na to spokojnie, bez sytuacji konfliktowych. W naszych czasach trzydziestolatki dopiero wybierają partnera w życiu i przygotowują się do macierzyństwa, a nawet nie patrzą na zewnątrz na własne lata. W psychologii ten stan odnosi się do pojęcia od skrajnego do ekstremalnego, obraża kogoś, a ktoś jest dumny.

kobiety w wieku Balzaka

Wiek Balzaca u mężczyzn

Wydaje się, że taka kobieca koncepcja nie wiąże się z silną płcią, ale tak nie jest. Kiedy nadejdzie wiek Balzaków u mężczyzn, zachodzą wielkie zmiany. Najważniejszą wadą jest spadek poziom testosteronu a przez to męską aktywność. Z reguły czas ten nadchodzi po czterdziestu latach, bliżej pięćdziesięciu. Zmiany, które występują, mają negatywny wpływ na ciało, a dana osoba jest widoczna oznaki starzenia .

Wielu nie wie, co oznacza wiek Balzaka dla mężczyzn, ale można to dostrzec w zachowaniu. Stają się drażliwi i przygnębieni, czasami zmniejsza się aktywność seksualna. Dobrą wiadomością jest to, że obecnie istnieje wiele leków, które pomagają przywrócić poziom testosteronu. W tym wieku mężczyźni często zostawiają swoje żony młodszym kochankom, udowadniając sobie i innym, że wciąż jest w stanie wiele.

Wiek Balzaka u kobiet

W przeciwieństwie do silnej połowy ludzkości, kobiety w wieku Balzaka są mniej przygnębione. Mają już dobre doświadczenia życiowe i kierują swoje możliwości we właściwym kierunku. Są też tacy, którzy cierpią z powodu utraty piękna i popadają w depresję, ale takich jest niewielu. Słaba połowa ludzkości jest łatwiejsza do restrukturyzacji i akceptuje zmiany związane z wiekiem.

Teraz nie trzeba nawet wiedzieć, jaki jest wiek Balzaka dla kobiet. Młode pokolenie nie lubi klasyków, a jego ekspresja jest po części obraźliwa. Udział sarkazmu w tym wszystkim jest taki, ponieważ jest to lekka nuta zbliżania się do starości. Ale wraz z upływem lat długo wyczekiwana wolność, dzieci dorastały, wnuki jeszcze nie istnieją, a pani całkowicie poświęca się sobie.

Miłość w epoce Balzacian

Wiedząc, kiedy zaczyna się wiek Balzaków, wiele osób uważa, że ​​związki miłosne nie są już istotne. Ten powszechny błąd stworzył stereotypy, ale dorośli ludzie też mają uczucia. Są bardziej uważni na wybór partnera, nie podążają za pierwszymi emocjami i dokładnie ważą każdego kandydata. Prawdziwe uczucia w tym okresie w większości przypadków pozostają do końca dni i wielu twierdzi, że znalazło swoje własne bratnia dusza .