Od samego początku ciąży płód jest tak mały, że porusza się swobodnie wewnątrz macicy, zmieniając jej położenie bez przeszkód. Ale każdego dnia zarodek rośnie i przybiera na wadze, a staje się coraz bliższy, pomimo wzrostu wielkości macicy. Niemniej jednak trzeba zająć określoną pozycję, w której będzie on zajmował wszystkie następne tygodnie przed porodem. Ten okres to 30 tygodni ciąży. Pozycja płodu na 30 tygodni w wersji klasycznej jest nazywana głowa previa to znaczy, że owoce są ustalane głową w dół. Pokazanie płodu przez miednicę 30 tygodni - jest to odwrócona konsolidacja płodu, czyli głowa w górę - miednica w dół.

Lokalizacja płodu na 30 tygodni

Lokalizacja płodu w 30 tygodniu może być pośladkiem, stopą lub kolanem. Z czysto mordową prezentacją do wejścia do miednicy, pośladki są prezentowane, a nogi są rozciągnięte wzdłuż ciała, wyprostowane na kolanach i zgięte w stawach biodrowych. Mieszana prezentacja zamka jest typem, w którym kolana i nogi zgięte w stawach kolanowych i biodrowych są zwrócone w stronę wejścia matki. Pełne stopy są określane przez szyjki obu nóg, lekko zgięte w stawach biodrowych. W przypadku niepełnego peddlingu prezentowana jest jedna noga, zgięta w biodrach i stawach kolanowych, podczas gdy druga noga jest wyższa i zgięta tylko przy stawie biodrowym.

Kiedy kolana previa zgięły kolana. Dzięki prezentacji miednicy płodu w praktyce położniczej możliwe jest porwanie z pochwy, mimo że są one bardziej złożone niż w przypadku klasycznej prezentacji.

Ciąża 30 tygodni - pozycja płodowa

W przypadku, gdy po 30 tygodniach zostanie ustalona poprzeczna prezentacja płodu lub miednicy, możliwe jest skorygowanie sytuacji poprzez systematyczne wykonywanie ćwiczeń, które pomogą dziecku przewrócić się i przyjąć poprawną prezentację. Przyszła matka powinna pamiętać, że płód może przyjąć klasyczną postawę zarówno po 32 tygodniach, jak iw przeddzień porodu. Dlatego nie bój się tej sytuacji. Musisz jeść dobrze, być na świeżym powietrzu bardziej i nie zapomnieć o tym, co fizyczne ćwiczenia z prezentacją płodu przez miednicę i spacery.