Wsiadaj Paragwaj Możliwe jest również przemieszczanie się z jednego miasta do drugiego drogą lądową lub lotniczą. transportem . W kraju jest kilka lotnisk: dwa z nich obsługują samoloty z innych krajów, a reszta przewozi tylko transport krajowy.

Międzynarodowe porty lotnicze

Następujące lotniska są uważane za główne w kraju:

 1. Silvio Pettirossi (Asuncion Silvio Pettirossi). Położony 12 km od stolicy, Asuncion . Obsługuje loty czarterowe i obsługuje 18 linii lotniczych (TAM Mercosur, Soldel Paraguay, Regional Paraguaya Lineas Aereas, itp.). Lotnisko ma jeden terminal i spełnia główne międzynarodowe kryteria. Rejestracja na wejście na pokład rozpoczyna się 2,5 godziny dla linii międzynarodowych i 2 godzin dla - krajowych, a kończy się w 40 minut. Jeśli kupiłeś bilet elektroniczny, potrzebujesz tylko paszportu do rejestracji dokumentów Budynek lotniska ma pocztę, bankomaty, sklepy, kantor wymiany walut, telefon i punkt gastronomiczny. Istnieje również wypożyczalnia samochodów, można zarezerwować transfer lub zamówić taksówkę, a autobus krajowy jest obsługiwany przez zwykły autobus (od 5:00 rano do 20:00 wieczorem). Najbliższe osady to Luque (7 km) i Mariano Roque Alonso (11 km).
 2. Самолеты авиакомпаний
 3. Międzynarodowy port lotniczy Guaraní. Położony w pobliżu miasta Ciudad del Este (25 km). Istnieją loty wewnętrzne, zewnętrzne i czarterowe, a także ruch pasażerski i towarowy, przy czym te ostatnie są głównymi.
Международный аэропорт

Spośród linii lotniczych obsługujących ten port lotniczy najpopularniejszymi są Amaszonas i LATAM (dla pasażerów) oraz Atlas Air, Centurion Air Cargo i Emirates SkyCargo (dla ruchu towarowego). Najbliższe osady to Colonia de Félix Azar (10 km) i Minga Guazu (12 km).

W Paragwaju jest kilka lotnisk, które głównie wykonują loty krajowe, ale w razie potrzeby mogą wykonywać loty z sąsiednich krajów:

 1. Alejo Garcia (Alejo Garcia). Znajduje się w pobliżu miast Südad del Este (27 km) i Foz do Iguaçu w Brazylii (31 km). Tutaj znajduje się internetowa tablica wyników, na której można śledzić informacje o przylotach i odlotach, a także zapoznać się z harmonogramem na najbliższe dni.
 2. Teniente Amin Ayub Gonzalez (lotnisko Teniente Amin Ayub Gonzalez). Znajduje się niedaleko Encarnación (30 km). Został otwarty 4 stycznia 2013 r. Większość z nich lata tutaj samolotami drobnymi i czarterowymi, a linia lotnicza Amaszonas służy zakładowi.
Здание аэропорта

Lotniska Paragwaju obsługujące wyłącznie ruch krajowy

W kraju jest 13 portów lotniczych, które są trudne i mogą odbywać różne loty. W sumie jest tu 799 platform i pasów startowych:

 • Lotnisko Bahia Negra (BFA) - położone w tym samym mieście na wysokości 219 m npm;
 • Clorinda (CLX) - położony w miejscowości Clorinda na wysokości 60 m nad poziomem morza, a wielkość pasa startowego wynosi 950 m;
 • Pedro Juan Caballero (PJC) - znajduje się w Pedro Juan Caballero na wysokości 660 m, długość pasa wynosi 1629 m;
 • Fuerte Olimpo (OLK) - położone w miejscowości Fuerto Olimpo;
 • INC (VMI) - zlokalizowany w mieście Vallemi (Vallemi);
 • Puerto La Victoria (PCJ) - odnosi się do osady o tej samej nazwie;
 • Puerto Leda (PBT) - z siedzibą w Puerto Leda;
 • Silvio Pettirossi (ASU) - znajduje się w stolicy kraju na wysokości 89 m npm i ma pas startowy - 3353 m;
 • Teniente Prim Alarcon (ENO) - znajduje się w mieście Encarnacion na wysokości 85 mi ma wybieg - 901 m;
 • Mariscal Estigarribia (ESG) - znajduje się w tym samym mieście, pasem startowym jest 3500 m, a wysokość - 169 m;
 • Pilar (PIL) - położony w tym samym mieście na wysokości 76 m;
 • Filadelfia (FLM) - znajduje się w miejscowości Filadelfia na wysokości 139 m, długość pasa wynosi 1400 m;
 • Santiago (SYP) - położone w mieście Santiago na wysokości 83 m.
Высадка из самолета

Jeśli zamierzasz podróżować do Paragwaju samolotem, zarezerwuj własne bilety i wybierz lotnisko z wyprzedzeniem, aby Twoje wakacje były wspaniałe.