Każda osoba, czasami nie zauważając jej, pokazuje swój wewnętrzny stan emocjonalny tym, którzy są wokół niego. Jeśli jesteś w stanie dostrzec wewnętrzne emocje, nastawienie osoby do kogoś lub czegoś, to możesz być pogratulowany, ponieważ potrafisz czytać niewerbalny język.

Pantomimic jest jednym z rodzajów ekspresyjnych ruchów każdej osoby. Przejawia się w gestach, chodzie, postawie osoby. Dzięki temu przekazywane są jego stan psychiczny, nastrój, doświadczenie itp. Zmiany w pantomimie nie są realizowane świadomie. Najbardziej pouczającymi środkami pantomimetyki są gesty, mimika.

Mimika i pantomima to grupa ekspresyjnych ruchów mięśni oczu, ciała, twarzy osoby. Są one wynikiem stanu psychicznego każdej osoby. Jest to uniwersalny język komunikacji, który jest zrozumiały zarówno dla obcokrajowców, dzieci i zwierząt. Mimikra i pantomima reprezentują zewnętrzną manifestację wewnętrznych wrażeń (może to być strach, ból, przyjemność itp.). Z ich pomocą wyrażane są również złożone procesy intelektualne. Cechy mimiczno-pantomimiczne mogą zależeć od czynników kształtujących i wpływających na napięcie mięśni, ruch. Na powstawanie mimicznej ekspresji wpływa również wewnętrzny stan celulozy pod skórą i skórę powłok twarzy.

W przypadku dziecka niewerbalne środki komunikacji są bardziej wyraźne niż u dorosłych, a pantomimycy są najbardziej ekspresyjni. Ale podczas dojrzewania człowieka i jego wychowania zakres mimikalny znacznie się rozszerza, a liczba świadomej kontroli reakcji naśladowczych wzrasta.

Czynniki somatyczne wpływają na rozwój mimicznej ekspresji. Na przykład, gdy dana osoba musi głodować, zmieniają się nie tylko cechy jego mięśni, skóry, ale także ogólna ostrość wszystkich mimiki.

Należy zauważyć, że gesty mimikry i pantomimiki są zbiorem ekspresyjnych ruchów ludzkich, dzięki którym można zrozumieć intencje kondycji ludzkiej.

Funkcje pantomimy

Gesty służą wyjaśnieniu komunikacji werbalnej. Są one podzielone na indeksy, objaśniające, ilustracyjne, podkreślające i ekspresywne, które pokazują stan emocjonalny jednostki. Tak więc niektóre rodzaje gestów podczas rozwoju praktyki historycznej i społecznej uzyskały uogólnioną komunikację symboliczną. Aktorzy, tancerze i mówcy poświęcają największą część swojej działalności zawodowej na rozwój gestów.

Rozwój mimikry i pantomimy pomaga rozwinąć pamięć i rozładować napięcie w aparacie mowy. Dla dzieci jest to przydatne, ponieważ wpaja im świadomą świadomą samoregulację. Ponadto, wykonując zestaw konkretnych ćwiczeń, nauczysz się kontrolować swoje emocje i kontrolować wyraz twarzy, co jest bardzo ważne dla ludzi biznesu, głośników itp. Nie ma wątpliwości, że umiejętności te będą miały pozytywny wpływ na twoją przyszłość. Możesz rozwijać mimikę twarzy i pantomimy, będąc w domu.

mimikra i pantomima

Istnieje wiele skomplikowanych ćwiczeń. Muszą poświęcić kilka godzin dziennie.

Sztuka pantomimiczna to cała sztuka, dlatego podamy przykłady kilku pantomimicznych ruchów:

  1. Gest otwartości. Otwórz dłonie, rozpinając kurtkę - te gesty świadczą o dobrodusznym usposobieniu rozmówcy do ciebie, o jego otwartości.
  2. Gesty ukrycia. Mechaniczne otarcie czoła, brody, podczas patrzenia w bok, mówi o pragnieniu rozmówcy, aby ukryć coś przed tobą, on wątpi, że masz rację.
  3. Gesty ochrony. Skrzyżowanie rąk, skrzyżowane dłonie zapinają ramiona - to znak, że rozmówca widzi w tej sytuacji zagrożenie, niebezpieczeństwo, jest wobec ciebie negatywnie nastawiony.

Sztuka pantomimy jest więc bardzo różnorodnym zestawem ruchów, rozumiejąc, że można znaleźć wspólne punkty kontaktu z każdą osobą.