Jak zaaranżować łóżko, jeśli w mieszkaniu jest za mało miejsca? Nowoczesne mechanizmy i sztuczki projektowe pozwalają na modyfikację sofy do łóżka. Otrzymasz wygodne miejsce do odpoczynku, złożone, zajmujące minimum miejsca.

Zalety rozkładanej sofy z materacem ortopedycznym

Rozkładana sofa z podstawą ortopedyczną jest znacznie lepsza dla kręgosłupa, układu krążenia i układu mięśniowo-szkieletowego jako całości. Wiosenne odpowiedniki nie pozwalają ci wziąć kontur materaca twojego ciała, co powoduje dyskomfort i niemożność pełnego odpoczynku. Meble tapicerowane ortopedyczne wspierają kręgosłup. Taki materac jest odpowiednią podstawą do mebli transformatorowych ze względu na niską wagę i "mobilność". Produkt zazwyczaj umieszcza się na metalowych, plastikowych lub drewnianych listwach - wypukłych pasach umieszczonych po drugiej stronie łóżka.

Rozkładane sofy z materacem to prawdziwe znalezisko. Znacząco zaoszczędzisz przestrzeń dzięki kompaktowej konstrukcji. Dodatkowe pudełka-pojemniki umożliwiają przechowywanie rzeczy na kanapie. Mechanizm jakości, wygodna powierzchnia, ciekawy design - oczywiste zalety mebli.

Kanapy ortopedyczne dla dzieci mogą mieć inną konfigurację, łączą się tylko ze zmniejszonymi wymiarami. Ciekawy projekt przypadku zainteresuje dziecko.

sofy ortopedyczne łóżka1sofy ortopedyczne łóżka 2sofy ortopedyczne łóżka3

Rodzaje mechanizmów rozkładanych sof

W sofie ortopedycznej typu " eurobook »Fotel przesuwa się do przodu, następnie oparcie należy przesunąć z" pozycji stojącej "do pozycji" leżącej ". Dostajesz płaską powierzchnię do spania, lniane pudła - dodatkowy plus.

sofy ortopedyczne łóżka4sofy ortopedyczne łóżka5sofy ortopedyczne łóżka6

"Click-clack" przypomina książkę w swojej formie. W tym przypadku istnieje kilka pośrednich pozycji pleców, dzięki którym osoba, jeśli jest to pożądane, znajduje się w pozycji półsiedzącej. Fotel przesunie się do kliknięcia i powróci do pierwotnego położenia. Model jest kompaktowy, ale po zamontowaniu go na ścianie, po zmianie kształtu należy pozostawić dodatkową przestrzeń dla pleców. Produkty łączników nie są najbardziej niezawodne.

Rozkładana kanapa ortopedyczna " akordeon "Kompaktowy w swojej pierwotnej formie, niewystarczająco ogólny w formie miejsca odpoczynku. Proces montażu i demontażu przypomina ruch akordeonu. Aby rozszerzyć łóżko, siedzenie rozciąga się do przodu. Nie jest to obecnie najpopularniejszy model.

sofy ortopedyczne łóżka7sofy ortopedyczne łóżka8sofy ortopedyczne łóżka9

"Składane łóżko" francuskie "i" amerykańskie "to ortopedyczne rozkładane łóżko w formie transformatora, który rozkłada się, przesuwając specjalne ogniwa. Projekt staje się na nogach ze stali. Pudełka na rzeczy nie są dostarczane. Model francuski ma wiele elementów dekoracyjnych w postaci podłokietników, poduszek. Jest to opcja dla gości rzadko używana. "Amerykańska" sofa ortopedyczna nadaje się do codziennego użytku. Materac jest grubszy, mechanizm jest bardziej niezawodny.

sofy ortopedyczne łóżka10sofy ortopedyczne11sofy ortopedyczne łóżka12

"Dolphin" - ortopedyczna kanapa narożna, w której szuflada jest ukryta pod siedzeniem. Pociągnij za pasek, transformacja jest łatwa i szybka.

sofy ortopedyczne łóżka13sofy ortopedyczne łóżka14kanapy ortopedyczne15

Zróżnicowana konfiguracja umożliwia "dostosowanie" produktu do każdego rodzaju wnętrza. Rozkładana sofa może stać się środkiem pokoju, podzielić ją na strefy, pokonać róg pokoju. Zabarwienie może być powściągliwe, neutralne lub nasycone i trudne. Alternatywą byłby jednokolorowy model z kontrastującymi lub zadrukowanymi elementami w postaci poduszek, podłokietników. Ważne jest, aby ogólne motywy pokoju były połączone z meblami. Sofa będzie ulubionym miejscem dla całej rodziny.