Dziś nie tylko pracownicy biurowi pracują przy komputerze, ale także uczniowie, studenci, gospodynie domowe. Z powodu złego wyboru fotele kręgosłup jest zdeformowany, pojawia się ból w kości krzyżowej i stagnacja krwi w małej miednicy. Tylko krzesło ortopedyczne nie pogarsza stanu zdrowia człowieka nawet po wielu godzinach pracy siedzącej. Jak można zrozumieć z tytułu, krzesło to formuje postawę i nie jest sprzeczne z fizjologią organizmu, zwłaszcza jeśli ma zaburzenia ortopedyczne. W różnych modelach fotel ortopedyczny łatwo się pogubić, jeśli nie znasz celu stworzenia każdego z nich.

Rodzaje krzeseł

Meble ortopedyczne dzieli się na: zapobiegawcze i korekcyjne. Krzesła pierwszego rodzaju są uniwersalne dla dzieci i dorosłych. Krzesła korekcyjne są ważnym elementem w leczeniu i hamowaniu poważnych chorób układu mięśniowo-szkieletowego. Wśród typów krzeseł ortopedycznych dla postawy wyróżnia się:

  1. Siedzenie z podparciem na kolanach . Najbardziej niewygodny, ale skuteczny fotel dla osób cierpiących na stany zapalne narządów miednicy, żylaków i korzeni nerwowych. Krzesło z miękką poduszką pod pośladki przenosi większość obciążenia od dolnej części pleców do kolan spoczywających na drugiej poduszce. Fotel ten sztucznie zmusza kręgosłup do przyjęcia najbardziej naturalnego ugięcia.
  2. Siodło . Zmniejsza napięcie w kości krzyżowej, ale obciąża górny kręgosłup z powodu braku pełnego grzbietu. Siodełko ma anatomiczne wycięcie na pośladki i występ z przodu, który zapobiega zwężeniu naczyń w udach. W pozycji jeźdźca klatka piersiowa jest wyprostowana, dlatego duża ilość powietrza dostaje się do płuc. Pacjenci potrzebują astmy i siodła przewlekłe zapalenie oskrzeli .
  3. Siedzisko z zawiasami . Jest to krzesło ortopedyczne dla dzieci i nastolatków na niezawodne zawiasy lub specjalna poduszka wykonana z trwałego materiału. Ruchome krzesło zmusza dziecko do ciągłego utrzymywania równowagi i monitorowania postawy, tak jak podczas treningu sportowego. Stanowi solidne podstawy zdrowego rozwoju kręgosłupa i miednicy. U dorosłych taka potrzeba może powodować zaostrzenie istniejących problemów z kręgosłupem;
  4. Odtwarzacz i ergonomiczne krzesła do komputera . Gracze, freelancerzy, programiści potrzebują specjalnych krzeseł, ponieważ spędzają cały dzień w pozycji siedzącej.

Jak wybrać krzesło ortopedyczne do komputera?

Krzesło, w którym pracujesz, nie powinno być po prostu ortopedyczne. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę komfort pokrycia pleców i siedzeń, zużycie mechanizmów i ramy. Pomyśl, że trzeba na to wydać - meble z niezawodną metalową konstrukcją nośną nie mogą być tanie. Charakterystyka krzesła ergonomicznego obejmuje:

  • wspierać dolną część odcinka lędźwiowego . Krzesło powinno mieć regulowaną wysokość i kąt oparcia. Plecy nie powinny być miękkie: dzięki swojej elastyczności osoba siedząca nie musi się garbić;
  • oddychająca tkanina oparcia . Krzesła ortopedyczne są często pokryte tkaniną poliuretanową, tworząc imitację sztucznej skóry. Dotknięcie grzbietu powoduje efekt cieplarniany, powodując pocenie się. Osłona oparcia powinna składać się z przewodzącego materiału tekstylnego z siatki poliestrowej;
  • regulowane podłokietniki . Nie można ich uznać za dodatkową opcję: bez podłokietników nie można wydajnie pracować na komputerze. Powinny również mieć regulację wysokości, aby zmniejszyć napięcie w stawach nadgarstka;
  • mechanizm podnoszący z wygodną dźwignią . Amortyzatory - najbardziej problematyczna część każdego krzesła. Sprężyny i śruby konstrukcji nie powinny być wykonane z tworzywa sztucznego, które nie może utrzymać ciężaru osoby.
krzesło ortopedyczne 1krzesło ortopedyczne 2krzesło ortopedyczne 3
krzesło ortopedyczne 4krzesło ortopedyczne 5krzesło ortopedyczne 6
krzesło ortopedyczne 7krzesło ortopedyczne 8krzesło ortopedyczne 9