Płaskie stopy mogą powodować choroby kręgosłupa, choroby żył i inne zaburzenia naszego ciała. Dlatego z małym, na pierwszy rzut oka wadą należy walczyć. Wkładki ortopedyczne do stóp płaskich to nie tylko szansa na wyeliminowanie dyskomfortu podczas chodzenia, ale także szansa na uniknięcie problemów zdrowotnych.

Wkładki ortopedyczne z płaskostopiem poprzecznym i podłużnym

W przypadku zmniejszenia wysokości poprzecznego łuku stopy może nastąpić stagnacja w żyłach nóg, zakrzepica i inne choroby naczyniowe. Ponadto istnieje wysokie ryzyko powstania występu krążka międzykręgowego i choroby stawów ze względu na słabą amortyzację podczas chodzenia. Wkładki mogą zapobiegać tym chorobom. W przypadku poprzecznego płaskostopia wkładka ortopedyczna ma uniesienie w przybliżeniu pośrodku, nie powinna być zbyt wysoka i sztywna, aby wysokość łuku stopy stopniowo powracała do normy.

Jako dorosły pozbądź się płaskie stopy Używanie wkładek jest niemożliwe, kości są już uformowane i trudno je wyprzeć. Wkładka pomoże odciążyć stawy i kręgosłup, zastępując naturalną krzywiznę stopy. W dzieciństwie jest szansa, aby całkowicie pozbyć się problemu. Istnieje kilka rodzajów wkładek:

 • miękkie;
 • średnia;
 • trudne.

Te pierwsze są dobre w początkowych stadiach choroby, te ostatnie są używane do codziennego użytku, i, dobrze, sztywne wkładki są najbardziej odpowiednie dla starszych pacjentów ze zmniejszoną wrażliwością na nogi.

Wkładki ortopedyczne do podłużnego płaskostopia są stosowane w takich samych warunkach jak wkładki do bocznej redukcji łuku stopy. Tylko podbicie w tym przypadku nie będzie znajdować się na środku wkładki, ale blisko jej wewnętrznej krawędzi. Zapobiegnie to przesunięciu się pięty w bok i zapobieganiu zaburzeniom mięśniowo-szkieletowym.

W przypadku kombinowanej płaskiej podeszwy, wkładki ortopedyczne łączą oba kliny same w sobie, zapewniając normalne podniesienie stopy, zarówno w obszarze łuku poprzecznego, jak iw miejscu podłużnym.

Najlepsze wkładki ortopedyczne

Do tej pory wkładki ortopedyczne na płaskich stopach reprezentują szeroką różnorodność. Producenci są wielu typów:

 • skórzane wkładki z podłożem z poliuretanu;
 • miękkie syntetyczne wkładki z żelem, przyjmujące postać stopy;
 • wkładki korkowe;
 • gumowe wkładki, przymocowane do stopy gumką;
 • podkładki żelowe z rzepem i inne.

Wszystkie te opcje są dobre do zapobiegania płaskiemu stopowi, aw tych przypadkach, jeśli problem nie miał czasu, aby stać się zbyt poważnym. Ale najlepiej nie kupować gotowych produktów w aptece, ale zamówić indywidualne wkładki ortopedyczne do stóp płaskich od chirurga ortopedycznego. Pozwoli to uniknąć uczucia dyskomfortu podczas chodzenia, odcisków, odcisków i problemów z postawą.

Doktor zmierzy dokładnie wysokość łuku stopy, wykona odlew gipsowy stóp lub komputerowy rzut stóp i tylko wtedy będzie mógł dokładnie obliczyć wysokość klina rekonwalescencji. Te wkładki pomogą ci zachować zdrowie. Z reguły ich warstwa wierzchnia wkładki ortopedyczne z płaskostopiem poprzecznym wykonane ze skóry, która nie pozwoli stopom się pocić. Indywidualnie dobrane parametry pozwolą na przesunięcie wkładek do każdej pary butów.

Jeśli nie możesz zamówić poszczególnych wkładek, skorzystaj z naszych wskazówek dotyczących wyboru gotowych wkładek:

 1. Najlepiej kupić wkładki, zabierając ze sobą buty, z którymi je nosisz.
 2. Na zimę lepiej kupić izolowane wkładki ortopedyczne, a na lato - korek.
 3. Rozmiar powinien dokładnie odpowiadać długości stopy.
 4. Miękka wkładka jest lepsza niż twarda i średnia.