Wszyscy wiedzą, że pomarańcza to cholernie użyteczny owoc. Zobaczmy, dlaczego może nam się przydać.

Ubezpieczenie na wypadek choroby lub diety

Pomarańcze są bogatym źródłem minerałów, takich jak wapń, żelazo sodu, miedzi, fosforu, potasu, magnezu i siarki. Wartość energetyczna pomarańczy wynosi 47 kalorii na 100 gramów. Ta energia jest dostępna w postaci cukru owocowego, który jest łatwo przyswajany przez organizm. Sok pomarańczowy jest szczególnie zalecany osobom, które są osłabione po chorobie lub poważnie ograniczają dietę.

Radość

Pomarańcza w dowolnej formie jest doskonałym akordem, który może rozpocząć się rano lub zakończyć długi, męczący dzień. Ten owoc, podobnie jak inne owoce cytrusowe, składa się prawie wyłącznie z witaminy C, ale jest także bogaty w witaminy A i B. Wszystkie one pracują razem, by uzyskać dobry nastrój, zdrową skórę, paznokcie i włosy, sprawność mózgu i ogólne poczucie koncentracji. I to nie liczy wzmocnienia kości i zębów, mimo że kaloryczność pomarańczy jest bardzo niska!

Suplement do tabletów

Wartość odżywcza pomarańczy sprawia, że ​​jest to doskonały środek do przywracania trawienia, kontrolowania zaparć, cierpienia jelit i dbania o zęby i serce.

Pomarańcze powinny być włączone do diety osób, które często mają problemy z oddychaniem, katarem, kaszlem, grypą.

Istnieją dowody potwierdzające, że pomarańcze zostały aktywnie włączone do diety terapeutycznej z gorączką, odrą, a nawet duriem brzusznym, a gruźlica nie mogła się oprzeć temu potężnemu ładunkowi witamin.

Orange zawiera dużą ilość włóknistego włókna, które zmniejsza ilość cukru we krwi. Jest to przydatne dla osób z cukrzycą typu 1.

Dla osób z cukrzycą typu 2 pomarańcze stabilizują poziom cukru, tłuszczów i insuliny we krwi.

Kosmetologia w domu

Ten "owoc piękna" (w przypadku braku reakcji alergicznych) jest bardzo przydatny dla tych, którzy mają problem ze skórą, trądzikiem, trądzikiem. Jedna pomarańcza zawiera od 42 do 86 kalorii, w zależności od wielkości i wagi. Dlatego z pewnością nie zagraża postaci. Jednak lekarze zdecydowanie zalecają przestrzeganie umiaru i dbają o zrównoważenie diety.

Jedną z ostatnio odkrytych właściwości pomarańczy - zawiera biologicznie aktywny związek naringenin. Ten przeciwutleniacz nie tylko wzmacnia system odpornościowy organizmu i zwalcza wszelkie procesy zapalne. To także "wojownik" radykalny, numer jeden.

Te neutralizujące efekty pomagają zwalczyć wszelkie oznaki starzenia - od starzenia się skóry po zmarszczki. Oczywiście nie ma blasku i lśnienia skóry przy regularnym stosowaniu pomarańczy - w rzeczywistości jest wiele czynników depresyjnych, ale szanse na wspaniałość młodości są znacznie większe.

"Powiedz słowo o jasnej skorupie"

W przeciwieństwie do powszechnego przekonania, skórka pomarańczowa nie jest trująca. Wielu kucharzy i kucharzy wie, że znacznie poprawia smak ciosu. Skórka zawiera ogromną ilość składników odżywczych. Zawartość włókien w skórce jest o rząd wielkości wyższa niż zawartość włókien w samym płodzie. Ponadto skóra jest pełna flawonoidów, które mają bardzo silne działanie przeciwzapalne i wzmacniają mięsień sercowy.

wartość energetyczna pomarańczy

Zawiera skórkę pomarańczową witaminy A , C, B6 i B5, wapń, ryboflawinę, tiaminę, niacynę i kwas foliowy.

Skórka pomarańczy jest prawie nie słodka i na pewno nie tak soczysta jak mięso. Niektórym trudno jest strawić nawet zmiażdżoną skórkę, poza tym nie ma pewności, że skórka nie jest zaimpregnowana chemikaliami rolniczymi lub transportowymi.

Jednym ze sposobów na zminimalizowanie szkód jest jedz tylko wnętrze skórki, odcinając twardą warstwę zewnętrzną. Rdzeń - pomarańczowo-biała część między skórą a owocem - może być kwaśny lub gorzki, ale w rzeczywistości jest tak samo użyteczny jak najsłodsza i najsmaczniejsza pomarańcza.