W produkcji wysokiej jakości obuwia wielu producentów używa tylko naturalnych materiałów, które były przez cały czas cenione. Najpopularniejszym surowcem jest oczywiście skóra. Dla bardziej elitarnych można nosić zamsz i nubuk.

Wiele osób w swojej niewiedzy uważa, że ​​nubuk jest rodzajem sztucznej skóry, więc jej produkty są tańsze. W rzeczywistości, aby uzyskać ten surowiec, skóra młodego zwierzęcia przechodzi proces szlifowania, który tworzy miękką i aksamitną teksturę.

Co jest lepsze w zimie - nubuk czy skóra?

Skóra świni i cielęcia jest używana znacznie częściej do wyrobu obuwia i różnych akcesoriów. Dla zwolenników tradycyjnych opcji, ten surowiec jest uważany za idealną opcję. Jeśli jednak porównać wszystkie za i przeciw, to co jest jeszcze lepsze, buty wykonane z nubuku lub skóry?

Zimą preferowane są najcieplejsze, wodoodporne i oddychające produkty. Na korzyść standardowej skóry składają się wszechstronność, wodoodporność, trwałość i trwałość. Chociaż podczas długotrwałego noszenia występują głębokie zmarszczki, które wpływają na wygląd.

Naturalny nubuk jest wystarczająco mocny, miękki i giętki, dzięki czemu przy odpowiedniej pielęgnacji przez długi czas zachowuje atrakcyjny wygląd, szybko wysycha. Dodatkowo, dzięki polerowaniu, materiał staje się bardziej oddychający niż zwykła skóra. Mróz i śnieg nie są dla niego straszne, ale należy unikać deszczu i błota.

Istnieje również sztuczny nubuk, który wizualnie różni się od naturalnego, jest trudny, ale różnice między nimi są znaczące. Materiał polimerowy jest wodoodporny, ale także nie przepuszcza powietrza, co jest bardzo szkodliwe dla zdrowia stóp. Chociaż siła i dostępność tego zajmuje czołową pozycję.

Jak widać, każdy rodzaj skóry ma swoje zalety i wady. Dlatego wybierając buty na zimę , powinieneś słuchać swoich uczuć, które pomogą określić idealną opcję.

nubuk lub skóra jest lepsza1nubuk lub skóra jest lepsza2nubuk lub skóra jest lepsza3
nubuk lub skóra jest lepsza4nubuk lub skóra jest lepsza5nubuk lub skóra jest lepsza6

Pielęgnacja skóry Nubuk

Mówią, że najbardziej "kapryśny" materiał to zamsz. Jednak nubuk jest również bardzo wymagający w opiece. I pomimo tego, że jest klasyfikowany jako odporny na wilgoć, producenci nie zalecają noszenia takich butów w deszczu i błocie pośniegowym. Ale z należytą starannością, akcesoria będą służyć Ci przez wiele lat.

Kupując buty z nubuku, warto kupić dla niego specjalne środki czyszczące, które znacznie ułatwią Twoje zadanie:

  • spray ochronny oznaczony dla nubuku;
  • kremowa farba dla utrzymania wyglądu;
  • miękka szczoteczka do przycinania nubuku. Są różne, dwu, trzy i czworoboczne. Ale najlepszą opcją jest pędzel z gumowymi włoskami, podobny do dużych makaronów, z jednej strony, a metaliczny stos z drugiej strony do głębszego czyszczenia;
  • oddzielne szczotki do pięty i podeszwy.

Jak widać, każdy materiał naturalny ma wiele zalet i wad. Jakie są preferencje, to kwestia osobistego gustu.

nubuk lub skóra jest lepsza7nubuk lub skóra jest lepszanubuk lub skóra jest lepsza9