Na pierwszy rzut oka styl casual z jego rozluźnieniem, połączeniem różnych rzeczy i lekceważeniem umyślnej czystości i polerowania nie ma nic z surowym stylem biurowym. Jednak w tym stylu już dawno temu powstał specjalny trend, który nazywał się business casual.

Stosowanie stylu biznesowego na co dzień

Ten styl symbolizuje wyzwolenie od surowych zasad ubioru. Pojawił się jako alternatywa dla garniturów biznesowych. W wielu, nawet najbardziej surowych korporacjach, w piątki szefowie dają ulgę swoim pracownikom i pozwalają im zmienić spodnie lub spódnice ze znudzonymi kombinezonami z wygodnymi dżinsami. Ten styl oznacza ofensywę weekendu i długo wyczekiwany odpoczynek.

Wiele firm, w których wymagania dotyczące wyglądu pracowników nie są tak surowe, od dawna akceptuje styl casual business jako codzienną odzież. Nie narusza zasad przyzwoitości, pozwala na przyjmowanie nawet wymagających partnerów w biurze, a jednocześnie daje więcej przestrzeni na wyrażanie siebie pracowników i pozwala im czuć się bardziej komfortowo.

Ten styl jest również pożądany przez studentów, ponieważ łączy w sobie demonstrację indywidualności i szacunku dla tradycji instytucji edukacyjnej. Uczniowie szkół, w których formularz nie został jeszcze wprowadzony, mogą również wyglądać całkiem nieźle w casualowej odzieży biznesowej.

Biznesowy przypadkowy styl dla kobiet

Nie trudno zgadnąć, że podstawą codziennego stroju biznesowego są dżinsy o różnych kształtach i kolorach, kurtki lub blezery. Pomimo tego, że nie ma wyraźnych wymagań co do kształtowania i projektowania dżinsów, należy unikać modeli ze strzępiastymi spodniami, ozdobionych cyrkoniami i fantazyjnymi sylwetkami (np. Warianty ze skąpą linią kroku). Kurtka, w przeciwieństwie do codziennych szarych, czarnych i granatowych garniturów, może być pomalowana na jaskrawe kolory, należy unikać tylko nienaturalnych, kwaśnych odcieni.

W stylu business casual dozwolone są bluzki z różnorodnymi kwiecistymi nadrukami, a także popularne obecnie modele w kratkę. Spódniczki mogą mieć dowolny krój, być ozdobione plisowaniem lub ciekawym wykończeniem, ale nadal powinieneś preferować modele jednotonowe. W tym stylu pasują różne modele spodni, a także sukienki. Najodpowiedniejsze dla nich sylwetki: koszulę i koszulę. Dają największą wygodę ruchom i nie wykraczają poza granice przyzwoitości.

business casual1business casual2business casual3
business casual4business casual5business casual6
business casual7business casual8business casual9