Przedstawiciele rasy nordyckiej, czyli tak zwani Nordycy lub Nordycy, są częścią rasy kaukaskiej. Szwedzki naukowiec profesor Anders Recius jako pierwszy wprowadził pojęcie "nordyckiego charakteru". Po nim wielu badało ten wyścig, znajdując związek między wrodzonymi ludźmi z północy a ich charakterem.

Co oznacza znak północny?

Wielu mieszkańców krajów słowiańskich poznało koncepcję nordyckiego charakteru po premierze filmu "Seventeen Moments of Spring" w telewizji. W szczególności w dossier członka niemieckiego wywiadu wojskowego Stirlitz zawierał sformułowanie: "Natura nordyckiego, odpornego". Tak, w charakterystykach innych nazistów spotkały się takie definicje jak prawdziwa aryjska, sezonowana, odważna, solidna itd. Ideologowie narodowego socjalizmu zidentyfikowali pojęcie rasy nordyckiej terminem "rasa aryjska", do której się przypisywali i przeciwstawili wszystkim innym, w szczególności rasie semickiej.

W tym samym czasie podtrzymywany Nordic postać w oczach Aryjczyków musi zawsze być połączony z pewnymi zewnętrznymi danymi. Jak wiadomo, "Nord" jest tłumaczone jako "północ", więc nie jest zaskakujące, że twarze rasy nordyckiej w przeważającej części mają smukłą sylwetkę, jasną skórę i blond włosy, często faliste. Twarz takich osób jest wydłużona, nos wydatny i prosty, broda jest kanciasta, a oczy są jasnoszare lub niebieskie.

Ci, którzy chcą wiedzieć, co oznacza nordycki charakter, powinni odpowiedzieć, że ludzie o takim wyglądzie, nadający się do życia w ciężkich, chłodnych warunkach klimatycznych, również posiadali odpowiednie cechy temperamentu. Są zimni nie tylko zewnętrznie, ale także wewnętrznie, posiadają wytrzymałość, roztropność, powściągliwość, opanowanie, sztywność i stanowczość w swoich zasadach i osądach.

Możliwe perspektywy z tą cechą

Musimy od razu powiedzieć, że ci z prawdziwym nordyckim charakterem w czystej postaci po prostu nie istnieją. Jak nigdy nie było i nigdy nie będzie rasy aryjskiej, wymyślonej przez autorów teorii rasowej. Narodowi socjaliści przypisywali swoim przywódcom Hitlera, Goebbelsa, Himmlera i innych najbardziej godne, szanowane i szlachetne cechy, ale w rzeczywistości wszyscy byli ludźmi okrutnymi, niezrównoważonymi, złymi i umysłowo chorymi. Jednak ci, u których w pewnym stopniu istnieją cechy ściśle nordyckiej natury, mogą wiele osiągnąć w życiu. W końcu spokój, roztropność, cierpliwość i siła woli są bardzo potrzebne dla menedżerów i przedsiębiorców, właścicieli własnych firm itp.

Zewnętrzna niezłomność i umiejętność analizowania sytuacji i przewidywania zdarzeń niejednokrotnie pomogły sławnym osobom o takim charakterze znaleźć wyjście z najtrudniejszych sytuacji. Cechy skandynawskiego temperamentu były widoczne w Łomonosowie, Fonwizinie, Kryłowie, itd. W życiu rodzinnym i miłości takie osoby również odnoszą sukces, ponieważ tylko dostosowując się do partnera, szanując go i wiedząc, jak słyszeć i słuchać, można żyć długo i szczęśliwie w małżeństwie. Człowiek, który może kontrolować jego uczucia i emocje , jest w harmonii z samym sobą i innymi. Obok takiego ciepła, nawet w ekstremalnie zimnym, wygodnym i niezawodnym.

Dlatego możemy zazdrościć tylko tym, którzy odkryli cechy nordyckiego temperamentu. Nawiasem mówiąc, znany naukowiec i projektant Siergiej Pawłowicz Korolev uważał ich obecność za obowiązkową dla kandydatów na kosmonautów wraz z nieskazitelnym zdrowiem, pracowitością i wytrzymałością.

nordycki charakter