Po 25 latach kobieta zwraca szczególną uwagę na skórę wokół oczu, ponieważ obszar ten jest podatny na wczesne powstawanie zmarszczek. Obecnie chirurgia plastyczna oferuje wiele operacji kosmetycznych, aby wyeliminować ten problem, ale zawsze lepiej jest naprawić defekty bez niepotrzebnych nacięć. W tym artykule rozważymy taką metodę, jak niechirurgiczna laserowa plastyka powiek górnych i dolnych powiek.

Istota procedury

Nieoperacyjna blepharoplastyka górnych powiek polega na narażeniu skóry na promieniowanie punktowe lasera CO2. Powoduje pojawienie się mikrotermalnych stref uszkodzeń, co powoduje intensywną regenerację komórek skóry i wytwarzanie dużej ilości kolagenu. Ponadto wykonywane jest głębokie ocieplenie skóry powiek, co zapewnia maksymalną penetrację energii o częstotliwości radiowej do warstwy siatkowatej skóry właściwej.

Dla dolnej nieruchomej powieki stosuje się mniej traumatyczne promieniowanie RF. Wywołuje rozszerzenie naczyń krwionośnych, poprawę mikrokrążenia krwi w głębokich warstwach skóry, dzięki czemu efekt stymulujący podnoszenie utrzymuje się przez długi czas. W przeciwieństwie do blepharoplastyki przezsercowej dolnych powiek, zabieg ten nie uszkadza wewnętrznej strony skóry i nie tworzy nakłuć na jej powierzchni. Tak więc, omawiana metoda jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych bez ryzyka tworzenia się blizny.

Rehabilitacja po Blepharoplastyce

Prezentowana ekspozycja laserowa nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji ze względu na małą inwazyjność zabiegu. Po niechirurgicznym Blepharoplastyka, zastosowanie maści do gojenia ran i żele, na przykład, Bepanten, a także staranne dbanie o higienę skóry wokół oczu. Ponadto pożądane jest unikanie ekspozycji na światło słoneczne poprzez zastosowanie środków fotoprotekcyjnych.

Wskazania do zabiegu:
    laserowa Blepharoplastyka dolnych powiek
  • obwisanie górnej i dolnej powieki;
  • torby pod oczami;
  • powstawanie głębokich zmarszczek.

Ponadto, do europeizacji oczu azjatyckich stosuje się odsysanie tłuszczu, ale w takich przypadkach zaleca się zastosowanie metody chirurgicznej.

Powikłania blepharoplastyki

Po rozważanej manipulacji kosmetycznej ryzyko powikłań jest praktycznie nieobecne, jeśli stosuje się się do zaleceń specjalisty leczenia i regularnie stosuje przepisane leki.