Naszyjnik wykonany z kamieni naturalnych jest dziś coraz bardziej popularny ze względu na modę na dużą i masywną biżuterię. dekoracja staje się nie tylko ozdobnym bibelotem, ale także przedmiotem wyższej klasy.

Piękno i symbolika naszyjników kamieni szlachetnych

Kamienie szlachetne są różne, ale dziś najbardziej powszechne w tworzeniu naszyjników i wisiorków są następujące klejnoty:

  1. Bursztynowy naszyjnik. Ten jasny pomarańczowy kamień symbolizuje życie, a u ludzi uważa się, że eliminuje choroby związane z tarczycy . Możesz w to uwierzyć lub być sceptycznie nastawionym, ale piękno bursztynu pozostaje oczywiste. Bursztynowy naszyjnik może być wykonany z ciętych kamieni, ale wygląda nie mniej pięknie w swojej oryginalnej formie. W tym przypadku w kamieniach pojawiają się smugi, które sprawiają, że naszyjnik gra w świetle.
  2. Koralowy naszyjnik. Głębiny morza obfitują w wiele tajemnic, a to właśnie symbolizuje koral. Koralowy naszyjnik idealnie łączy się z orientalnymi motywami, dlatego bardzo często łączy się z wisiorkiem symbolizującym jakąś mantrę.
  3. Szmaragdowy naszyjnik. W czasach starożytnych wierzono, że patrząc na szmaragd, można zrozumieć przyszłość. Ten kamień chronił ludzi przed negatywnymi emocjami i oczyszczał duszę. Szmaragd łączy się lepiej niż inne z innymi kamieniami - jego głęboki kolor tworzy kontrast, który często nie wystarcza do stworzenia pięknego produktu.
  4. Naszyjnik z granatami. Granat jest symbolem miłości, a ten kamień stał się nawet kluczowym tematem prac o silnych, głębokich i wszechogarniających uczuciach. Granatowy naszyjnik dobrze komponuje się z brązem i złotem - metale te doskonale odzwierciedlają luksus kamienia i stanowią doskonały krój dla bogatego i "śmiertelnego" granatu.
naszyjnik wykonany z kamieni naturalnych 1naszyjnik wykonany z kamieni naturalnych 2naszyjnik wykonany z kamieni naturalnych 3
naszyjnik wykonany z kamieni naturalnych 4naszyjnik wykonany z kamieni naturalnych 5naszyjnik wykonany z kamieni naturalnych 6
naszyjnik wykonany z kamieni naturalnych 7naszyjnik wykonany z kamieni naturalnych 8naszyjnik wykonany z kamieni naturalnych 9