Pojawienie się w rodzinie dziecka wiąże się nie tylko z niewiarygodną radością i szczęściem, ale także z wieloma pytaniami. Wygląda na tak wrażliwego i delikatnego, że nawet przeprowadzanie regularnej toalety porannej u noworodka wydaje się problematyczne.

Jednak nic w tym skomplikowanego! Po zapoznaniu się z podstawowymi zasadami opieki poranna toaleta dla dzieci za kilka dni zmieni się w najbardziej typową i zabawną procedurę.

Algorytm

Więc okno rano, dziecko po prostu jeść, spać nie chce - nadszedł czas, aby „oczyścić pióra!” Pierwszym punktem w algorytmie porannej toalety noworodka jest zmywanie. Usunąć z okruchami jednorazowej pieluchy i pójść do łazienki. Możliwe jest umycie dziecka bez żadnych środków pod bieżącą wodą, ponieważ nawet najbardziej "dziecięce" szumowiny, mydło i żele mają tendencję do wysuszania skóry. Jeśli woda nie zmyje zanieczyszczeń, lepiej spienić zwykłe mydło dziecięce w dłoniach, a następnie leczyć skórę pianką.

Zauważ, że chłopcy i dziewczyny zmywać na różne sposoby. W przypadku noworodków może muzhchinok być myte w kierunku kapłanów do narządów płciowych i vice versa, ale dziewczyny - wyłącznie z genitaliami do dupy! Nie próbuj ciągnąć napletka chłopca, aby umyć głowę penisa - fizjologiczna stulejka w tym wieku uważana jest za normalną. Podczas zmywania intensywnego tarcia, masowanie i tarcie jest szkodliwe dla delikatnej skóry dziecka.

Chusteczki higieniczne - wariant przypadku, gdy nie ma wody. To narzędzie nadaje się do pikantnych sytuacji podczas spacerów.

W szpitalu poranna toaleta noworodka zaczyna się zawsze leczenie ran pępowinowych . Jeśli pozostałość pępowinowej został usunięty, a ranę zagojeniu nie powinien obsługiwać dzienną nadtlenek antyseptyczne (zieleń brylantowa roztwór nadmanganianu potasu lub alkohol w roztworze chlorofiliny). Zachowaj ostrożność podczas stosowania roztworów barwiących, aby nie przegapić początku procesu zapalnego!

Teraz możesz umyć twarz dziecka. Bardzo wygodne jest używanie wacików zwilżonych przegotowaną wodą. Przetrzyj oczy delikatnie w kierunku od zewnętrznego kąta do nosa. Każde oko wytrzepujemy nową płytą! Mile, to jest, węgorze białe, które w ciągu pierwszego miesiąca mogą pojawić się na powierzchni okruchów, nie mogą być wyciśnięte.

Jamy ustnej noworodka nie trzeba leczyć, ponieważ błony śluzowe są w stanie się oczyścić. W przypadku zapalenia jamy ustnej lub pleśniawki technika trzymania porannej toalety w ustach noworodka jest ograniczona do leczenia jamy ustnej roztworem sody oczyszczonej lub boraksu w glicerynie.

Opieka nad uszami polega na starannym usunięciu sekretu gruczołów siarkowych z ucha. Zwykłe waciki nie nadają się do tego, ponieważ są zbyt grube. Użyj specjalnych pałeczek z ogranicznikiem. Nie próbuj usuwać całego sekretu, ponieważ chroni aparat słuchowy dziecka. Ale czyszczenie nosa wcale nie jest konieczne, jeśli oddychanie nie jest trudne.

Kosmetyki dla niemowląt poranne dziecko w toalecie

Po umyciu i praniu należy pokruszyć wszystkie zmarszczki, aby zapobiec pojawieniu się wysypki pieluszkowej. Olej lepiej rozprowadzić w dłoni i lekko ogrzać, pocierając dłonie. Traktuj skórę dziecka za uszami, pod pachami, szyją, łokciami i podkolanowymi fałdami, dłońmi i nadgarstkami, kostkami i pachwinowymi fałdami. Należy uważać, aby nie dostać oleju w szczelinie seksualnej u dziewcząt i rany pępowinowej. Nie należy stosować środków na bazie olejów mineralnych i parafiny.

Dziś rano toaleta małego dziecka jest już gotowa! Teraz możesz bezpiecznie przejść do rozgrzewającego i orzeźwiającego masażu, a następnie do gimnastyki dziecięcej.

Szczęśliwe macierzyństwo!