Odzież damska w męski styl od dawna jest bardzo popularny w świecie mody. W tym sezonie kurtki w stylu militarnym dla kobiet stają się coraz ważniejsze. Projektanci wielu marek modowych prezentują w swoich nowych kolekcjach oryginalne modele, które podkreślają szczupłą figurę, a także poważny i niezależny status właściciela. Również kobiety mody mają możliwość wyboru modnej marynarki w stylu militarnym na każdą porę roku. Projektanci mody upewnili się, że takie urządzenie jest odpowiednie nawet w najcieplejszym okresie.

Marynarskie kurtki w stylu militarnym odznaczają się prostym krojem, ramiączkami, kątowymi ramionami i męskimi paskami. Ponadto takie modele są często uzupełniane metalowymi nitami, dużymi guzami oficerskimi i wysokim stójką. Znaczącą rolę odgrywa kolor kurtki. Najczęściej używane odcienie ochronne w kolorach bagien, khaki i brązu. Klasyczna czerń nadaje się również do tych stylów.

W okresie międzysezonowym najpopularniejszymi materiałami na kurtki w stylu militarnym są skóra, kaszmir i płaszcz ochronny lub tkanina płócienna. Kurtki letnie w stylu militarnym są bardziej lekkie. Lekkie style często mają skrócony rękaw lub sugerują zwijanie go do łokcia. Także modne kobiety oferowały linie dzianych kurtek letnich w stylu militarnym.

Kurtki zimowe w stylu wojskowym

Na okres chłodów projektanci zadbali o serię kurtek zimowych w stylu militarnym. Takie modele mogą mieć bardziej wydłużony krój, który jest bardzo podobny do modnego kurtki-parku. Również style zimowe są dobrze izolowane. Dekorację kurtki można wykonać z futra naturalnego lub sztucznego. Ponadto kurtki zimowe w wojskowym stylu są wykonane z materiałów specjalnie zabezpieczonych przed wilgocią.

Kurtki w stylu militarnym 1Kurtki w stylu wojskowym 2Kurtki w stylu wojskowym 3
Kurtki w stylu wojskowym 4Kurtki w stylu wojskowym 5Kurtki w stylu wojskowym 6
Kurtki w stylu wojskowym 7Kurtki w stylu wojskowym 8Kurtki w stylu wojskowym 9