Włochy to kraj mody i stylu. I ubierz się pięknie tutaj absolutnie wszystko! Czy to młody student z wielkiej metropolii, gospodyni domowa czy czcigodny właściciel gospodarstwa z przedmieść. Niewątpliwie jedno - styl Włochów we krwi. Dlatego nasi rodacy, którzy wrócili z podróży we Włoszech, starają się nadać im obraz włoskiego stylu.

Włoska moda w rosyjskiej rzeczywistości

Jeśli przejdziemy do historii, zobaczymy stałą interakcję i interakcję kultur rosyjskich i włoskich. Z włoskich tkanin z najwyższej jakości ubrań dla rosyjskich carów i szlachty szyte, a piękne futra, dostarczane z Rosji, dekorowały szaty eleganckich Włochów. Włoska moda była zawsze pożądana w naszym kraju, a charakterystyczny styl rosyjski inspirował Włochów.

Rosja vs Włochy

Dziś w Rosji oczywiście odżywają takie koncepcje, jak moda i styl: pojawiają się nowi projektanci, oferując ciekawe pomysły, zwiększając liczbę magazynów o modzie i blogów obejmujących najnowsze nowości modowe itp. Ale fakt pozostaje: w sprawach mody, niestety, nadal zauważalnie pozostajemy w tyle za Włochami. Nie chodzi o to, że tylko zamożne panie mogą pozwolić sobie na włoski styl (to jest Gucci, Versace , Armani, itp.), A sprawa dotyczy ciebie.

Nie zniechęcamy się jednak i będziemy uczyć się włoskich doświadczeń w dziedzinie stylu i mody:

  1. Być może główną cechą włoski styl , której obecnie brakuje w Rosji - różnorodność kolorów. Niestety, jeśli wyjdziesz z jakiegokolwiek rosyjskiego miasta, zobaczysz nieco smutny obraz: przewaga ciemnych odcieni w ubraniach (najczęściej jest czarna), a także stylistyczna monotonia i smutek na twarzach. Ten ostatni najprawdopodobniej jest konsekwencją dwóch pierwszych czynników. Dlatego zachęcamy do wzięcia przykładu od Włochów, którzy nie boją się eksperymentów z paletami kolorów i stylami, ale jednocześnie znają miarę i dzięki temu tworzą bardzo jasne i afirmujące życie obrazy.
  2. Kolejnym plusem włoskiego stylu jest to, że nie ma ograniczeń wiekowych. Istnieją prawa, które sprzeciwiają się naszym: młodzi Włosi często wolą styl casual i spędzają najmniej czasu na zakupach i makijażu, ale im starsza kobieta staje się tym więcej czasu wydaje na własny obraz. Dlatego, aby spotkać elegancko ubraną babcię na piętach, jest wspólne dla Włoch, czego nie można powiedzieć o Rosji. Z jakiegoś powodu uważamy, że nieprzyzwoite dla kobiet na emeryturze jest stylowe i zgodne z trendami mody.
  3. Inną ważną cechą włoskiego stylu jest dbałość o szczegóły i jakość. Na przykład Włoch woli jedną parę wysokiej jakości skórzanych butów, a rosyjska dama najprawdopodobniej wybierze dla siebie kilka modeli po niższej cenie i, odpowiednio, gorszej jakości.

Tak więc, jak widzieliśmy, dla współczesnych Włochów moda i styl to jedne z kluczowych pytań w życiu. Na ulicach włoskich miast i wiosek po prostu nie można spotkać kobiety zaniedbanej. Ale ze względu na sprawiedliwość należy zauważyć, że czasami ten entuzjazm wykracza poza granice. Na przykład włoska kobieta może kupić torebkę lub buty od znanej marki, a następnie zapłacić za nie przez cały rok. Dlatego wcale nie zachęcamy do ślepego kopiowania włoskich obrazów. Po prostu zapoznaj się z naszymi wskazówkami i stwórz swój unikalny, jasny styl, który podkreśli twoją indywidualność i da ci pewność siebie.

Przygody mody włoskiej w Rosji 1Przygody włoskiej mody w Rosji 2Przygody mody włoskiej w Rosji 3
Przygody mody włoskiej w Rosji 4Przygody mody włoskiej w Rosji 5Przygody mody włoskiej w Rosji 6
Przygody mody włoskiej w Rosji 7Przygody mody włoskiej w Rosji 8Przygody mody włoskiej w Rosji 9