Masaż ze skoliozą u dzieci Współcześni ludzie skolioza występuje dość często. Aby skorygować tę chorobę u dzieci pomoże masaż, który w skoliozie jest pożądane, aby zawodowiec zrobił. Należy rozumieć, że właściwa procedura przywróci mięśnie do ich normalnej pozycji, podczas gdy niewłaściwy masaż tylko pogorszy stan dziecka.

Masaż Techniki skoliozy u dzieci

Przed omówieniem metod ekspozycji należy pamiętać, że istnieją trzy typy skoliozy: C-kształtna, S-kształtna, Z-kształtna. W zależności od rodzaju okruchów wybrana jest technika wpływania na pewne obszary ciała.

Postać w kształcie litery C występuje często u dzieci i można ją leczyć stosunkowo szybko, ale masaż skoliozą w kształcie litery "S" u dzieci jest zbiorem procedur wykonywanych wyłącznie przez masażystę.

Technika masażu skoliozy u dzieci jest reprezentowana przez trzy podstawowe techniki: stymulację tkanki mięśniowej, relaksację i opóźnienie oraz są stosowane w zależności od strony, do której kręgosłup jest skręcony. Jako przykład, możemy wziąć pod uwagę obraz, w którym zacienionym obszarem jest stymulacja, relaksacja punktowa i obszar ze strzałkami.

Masaż skoliozy u dzieci 1

Jak masować dziecko skoliozą?

Z lekką krzywizną kręgosłupa, gdy miażdżenie jest obserwowane w skoliozy w kształcie litery C, możesz spróbować wykonać masaż samodzielnie, zgodnie z kompleksem opisanym poniżej:

  1. Umieść brzuch dziecka na twardej powierzchni. Ramiona są lekko zgięte i umieszczone wzdłuż tułowia, głowa jest zwrócona w kierunku wierzchołka krzywizny kręgosłupa. Masaż rozpoczyna się od lekkich, gładkich ruchów wzdłuż całego pleców.
  2. Następnie stosuje się masaż klasyczny: na wklęsłą część pleców - relaksujący i wypukły - pobudzający.
  3. Następnie dziecko leży na boku z boku, w którym kręgosłup jest wklęsły. Masażysta wykonuje zestaw relaksujących ćwiczeń na talię i biodra. W tej pozycji głębokie mięśnie międzykręgowe zaczynają się rozluźniać.
  4. Potem dziecko leży na plecach. Masażysta ociera i ugniata mięśnie piersiowe i międzyżebrowe.
  5. Dalej ekspert przechodzi do punktu rozluźnienia mięśni żołądka.
  6. Masaż kończy się rozciąganiem mięśni nóg i dłoni.
Массаж при сколиозе у детей 2Массаж при сколиозе у детей 3Массаж при сколиозе у детей 4
Массаж при сколиозе у детей 5Массаж при сколиозе у детей 6Массаж при сколиозе у детей 7
Массаж при сколиозе у детей 8Массаж при сколиозе у детей 9Массаж при сколиозе у детей 10