Vladimir Vysotsky's wdowa, słynna aktorka Marina Vladi, ogłosiła zamiar zorganizowania sensacyjnych aukcji. Jej osobiste rzeczy i przedmioty związane z pracą jej zmarłego trzeciego męża, a także Shemyakin, Searle, Rossin, rzeźby i dom na przedmieściach Paryża zostaną sprzedane. Łącznie w kolekcji znajduje się 150 części.

Kiedy i gdzie odbędzie się aukcja?

Fani twórczości Vysotskiego nie mogą się doczekać licytacji. Dom aukcyjny, który odbędzie się na dwa dni w Paryżu (24 i 25 listopada), zostanie zajęty przez dom handlowy Drouot.

Fani aktora będą walczyć o prawo do kupowania rzeczy Wyszockiego

Wśród mnóstwa szczególnej wartości jest maska ​​pośmiertna autora-performera i jego ostatni werset, który został niedbale napisany na bilecie, oraz niepublikowane zdjęcia aktora.

Cena wywoławcza maski wynosi 50 000 euro, a dla rękopisu Vlady chce co najmniej 15 000 euro.

Nikita Wysocki (syn artysty), który kieruje Domem Wysockiego na Tagance, powiedział, że chciał kupić ostatni wiersz swojego ojca.

Vladi postanowił pożegnać się z przeszłością

77-letni Vladi powiedział reporterom, że postanowiła zorganizować aukcję, ponieważ czuje się bardzo samotna w wielkim domu. Zamierza zamieszkać w mieszkaniu i nawet z wielką żądzą nie może umieścić tam swojej własności.

Czytaj także
  • Marina Vladi i Vladimir Vysotsky
  • Biografia Marina Vladyka
  • Biografia Michelle Mercier

Vladi jest ostatnią żoną Vysotsky'ego

Marina i Vladimir pobrali się w 1970 roku, ich romans rozpoczął się natychmiast po wydaniu filmu "Czarodziejka". Szesnastoletni czarujący czar oczarował publiczność i Vysotsky'ego, ale dla każdego z nich ich praca była ważna, więc mieszkali w różnych krajach.

Po śmierci męża aktorka napisała książkę o nim "Vladimir, lub przerwano lot ..." i wystawił na niej zabawę.

Влади 77 лет Посмертная маска Высоцкого Влади была третьей и последней женой Высоцкого
Юная МаринаВысоцкий был очарован ВладиМарина Влади в фильме Андре Мишеля «Колдунья»