Wielu z nas marzyło o psie jako dziecku. I coś wciąż marzy, prawda? Wracasz do domu - a już czekałeś na puszystego przyjaciela o oczach tak wiernych, że zdają się tylko psy. A jeśli on jest wystarczająco niezależny? A także otwarty, pewny siebie i przyjazny? Poznaj Malamut!

Pochodzenie rasy

Pełna nazwa tej rasy wskazuje na jej ojczyznę - Alaskę. Alaskan Malamute to raczej duże psy, których wzrost przekracza pół metra (63 cm u mężczyzn i 58 cm u kobiet). Kontynuując opis rasy Malamut, warto zauważyć, że waga tych zwierząt różni się odpowiednio w zakresie 38 i 34 kg. Nie da się nie powiedzieć o ich fizycznej sile i wytrzymałości: to nie jest na próżno przede wszystkim psy zaprzęgowe .

Jak łatwo się domyślić, dzięki takim osobliwościom Malamuty czują się komfortowo, gdy mają możliwość prowadzenia energicznego stylu życia - czego, niestety, mieszkania miejskie zwykle nie mogą dać. Ponadto, te potężne samowystarczalne stworzenia nie będą odczuwać przyjemności, jeśli inne zwierzęta mieszkają w domu oprócz nich.

Ale pojawienie się nowego członka rodziny takich psów będzie odbierane z radosnym podnieceniem. Dzieje się tak, gdy dziecko będzie miało niezawodnego futrzanego przyjaciela, stojącego za nim w górach. Wystarczy przytoczyć fakt, że historycznie Malamutowie początkowo ufali aborygenom z Alaski, by transportować dzieci.

Alaskan alamut nie może nie przyciągać uwagi na ulicy. Wynika to nie tylko z jego znacznego wzrostu, ale również z pewnego podobieństwa do wilka: oznakowanie światła jest ocienione różnymi odcieniami szarej palety, od światła do bardzo bogatej (choć istnieje również monochromatyczny biały kolor). Dlatego część kontuaru, widząc cię z Malamute, może wyrazić niechętne pragnienie zmiany strony ulicy.

Ale to wrażenie jest powierzchowne. Mimo całej swojej siły, Malamute jest bardzo zarezerwowanym zwierzęciem o naprawdę przyjemnym charakterze, jak pokazuje opis rasy. Ponadto malamuty są zaskakująco inteligentnymi zwierzętami. Jednocześnie ich inteligencja i niezależność są połączone z wzruszającą naiwnością, dlatego nie jest konieczne planowanie roli Malamuta pies stróżujący .

Jak dbać o Malamute?

Postanawiając zabrać malamutowego szczeniaka do rodziny, należy pamiętać, że będzie bardziej mobilny i żartobliwy niż jego delikatnie spokojni starsi bracia. Ważne jest, aby nie pomijać czasu, jaki mu dano: uwagi i poruszających się klas - przysięgi, że twój malamute wyrośnie zdrowo i harmonijnie. Pamiętaj, że chodzenie z nim musi odbywać się co najmniej godzinę dziennie.

Kontynuując temat opieki nad Malamute, należy zauważyć, że ma gruby płaszcz. Nie musisz się martwić, gdy zaczyna być na podłodze: dwa razy w roku, twój przyjaciel rzuca. Ponadto, kilka razy w tygodniu trzeba go czesać. Ale taki opis cech psów rasy Malamut nie powinien was przerażać - ponieważ każda kobieta wie doskonale, każde piękno wymaga opieki.

Opis rasy malamute1

Ale alaskańscy Alamutowie sami obawiają się czystości futra. Poczujesz od niego zapach, który w świecie psów nie zawsze się pojawia. Wystarczy zastosować suchy szampon co dwa miesiące. Nie można oczywiście zapomnieć o trzymaniu pazurów i zębów w porządku; ten ostatni powinien być czyszczony co najmniej co drugi dzień.

Tak więc Alaskan Malamute, którego opis rasy właśnie przeczytałeś, jest bardzo oryginalnym i interesującym przedstawicielem psiego plemienia. Jak już wspomniano, domaga się przestrzeni i możliwości aktywnych gier, więc idealną opcją dla jego założenia jest sytuacja, gdy rodzina mieszka w prywatnym domu. Jednak życie w mieszkaniu będzie miało swoje zalety dla Malamute: w dość ograniczonej przestrzeni, będzie on nieuchronnie być w bliższym kontakcie z tobą, co jest również ważne dla takiego towarzyskiego psa.