Madagaskar - jedna z największych wysp na świecie. Na jego terenie znajduje się wiele ciekawych miejsc, do których najłatwiej będzie dojechać samochodem.

Zasady wypożyczania samochodów

Jeśli zdecydujesz się na samodzielne podróżowanie po kraju, przygotuj się na fakt, że wynajem samochodu na Madagaskarze nie jest usługą powszechną i jest dostępny tylko w większych miastach na wyspie. Aby uniknąć nieprzewidzianych okoliczności, najlepiej poznać niuanse przed rozpoczęciem podróży. Idealnym rozwiązaniem byłoby wybranie firmy i samochodu z wyprzedzeniem, dokonanie koniecznego depozytu i natychmiastowe zorganizowanie wynajmu na wymagany czas po przyjeździe.

Wymagania dotyczące sterowników są standardowe:

  • prawo międzynarodowe;
  • doświadczenie kierowcy od 3 lat;
  • dostępność karty debetowej lub kredytowej.

Radzimy dokładnie rozważyć wybór samochodu, aby sprawdzić jego stan techniczny. Jeśli występują jakiekolwiek usterki, natychmiast je wskaż, tak aby przy dostawie transportu nie miałeś problemów.

Drogi i zasady ruchu

Łączna długość dróg na Madagaskarze wynosi około 12 tysięcy km, z których prawie połowa pokryta jest asfaltem o zadowalającym stanie. Około 35% autostrad znajduje się na terenach górskich, co ogranicza prędkość przemieszczania się do 40-60 km / h. W osiedlach prędkość podróży jest ograniczona do 50 km / h, ale warto wziąć pod uwagę niektóre niuanse. Na przykład w wielu miejscowościach nie ma oznakowania i znaków, więc droga powinna być ściśle monitorowana. Warto jednak zauważyć, że Madagaskaru nie wyróżnia agresywna jazda, traktują oni swoje pojazdy z zachowaniem ostrożności i przestrzegają zasad ruchu drogowego, które są tutaj bardzo standardowe:

  • użycie pasów bezpieczeństwa przez kierowcę i wszystkich pasażerów;
  • samochody poruszają się po prawej stronie drogi, można tylko wyprzedzać po lewej;
  • wieczorem i wieczorem, a także w warunkach słabej widoczności, włącz światła mijania;
  • w razie sytuacji awaryjnej - zatrzymać i włączyć niezbędne sygnały, wymieniać numery telefonów firm ubezpieczeniowych;
  • Maksymalna prędkość jazdy poza miastem wynosi 90 km / h. rozmowy na telefonie komórkowym są zabronione;
  • zabronione jest również prowadzenie pojazdu w zatruciu alkoholowym lub narkotykowym.

Zapamiętaj wszystkie wymagania, przestrzegaj zasad, a Twoja niezależna podróż przez Madagaskar wypożyczonym samochodem będzie wygodna i pozostawi tylko przyjemne wrażenia w pamięci.