Makrobiotyka to starożytna orientalna filozofia, która jest podstawą pewnego stylu życia. Obejmuje on system władzy, zestaw specjalnych ćwiczeń fizycznych i rozwój duchowy. Ta filozofia jest holistycznym podejściem do człowieka, które określało podejście do chorób ludzkich, jako naruszenie wewnętrznych procesów zachodzących w ciele.

Jeśli o tym pomyślisz, ludzie są częścią wszechświata i są w niewidocznej, ale namacalnej relacji z tym światem. A jeśli żyjemy w dysharmonii z naszym organizmem (niewłaściwym odżywianiem), wówczas będziemy żyli w dysharmonii z całym Wszechświatem. Makrobiotyczny Zen to harmonijny system żywieniowy, zbudowany na zasadzie yin-yang, z zachowaniem równowagi kwasowo-zasadowej. Ten typ odżywiania nie tylko przez długi czas zachowa zdrowie ciała, ale także poprawi jakość życia i będzie żył zgodnie z prawami wszechświata i w zgodzie z nim.

Makrobiotyka jest indywidualna dla każdej osoby. Bardzo elastyczny, biorąc pod uwagę indywidualne upodobania, skłonności i wiek, określa specjalny pokarm dla każdej osoby osobno.

Dieta makrobiotyczna

Makrobiotyka oznacza płynne przejście od nawyku zwykłego do specjalnego.

Podstawą diety makrobiotycznej są pełne ziarna. Głównymi potrawami diety są zboża, a także chleb i makaron z mąki razowej. Z płatków śniadaniowych - ryż, najlepiej krótki brązowy. Ryż spożywany gotowany w wodzie.

Wszystkie produkty są przygotowywane na jeden dzień. Mężczyźni to polecane menu, różnorodne przyprawy i przyprawy. Kobiety muszą jeść więcej świeżych i lekkich form gotowania ryżu, mają też więcej różnych sałatek. Dla osób starszych zaleca się mniej soli i nie spożywać tłuszczów zwierzęcych.

Połączenie diety w menu pokarmowym jako procent spożywanej ilości dziennie:

Całe ziarna gotowane w dowolnych wariantach - 50-60%

Sezonowe warzywa w dowolnym rodzaju - 20%

Świeże i gotowane owoce, suszone owoce, warzywa w puszkach i owoce, a także nasiona i orzechy - 10%

Zupy warzywne - 8%

Fasola i wodorosty - 7%

Żywność mięsna pochodzenia zwierzęcego i ryby - 5%.

Menu opcji makrobiotyczna dieta na jeden dzień:

Śniadanie: płatki owsiane gotowane na wodzie z kruszonymi owocami.

Obiad: gotowana ryba, ryż z warzywami. Mały owoc.

Kolacja: Tofu z sałatką ze świeżych warzyw i kiełkującej pszenicy.

Podczas diety makrobiotycznej należy przestrzegać następujących zasad:

  • musisz pić małymi łykami, a ilość płynu powinna wystarczać, aby ugasić pragnienie;
  • bezkrytyczne jedzenie może doprowadzić do zatrucia całego organizmu, co pociągnęłoby za sobą naruszenie równowagi kwasowo-zasadowej;
  • żywność przechowywana w lodówce lub na zimno wciąż się rozkłada, więc trzeba gotować przez jeden dzień;
  • Макробиотическая диета
  • niektóre rodzaje produktów są lepsze do jedzenia w ograniczonych ilościach. Te produkty obejmują pomidory, bakłażany i papryki. Wykluczone produkty są uważane za silne patogeny lub zbyt skoncentrowane i dlatego nie są w stanie osiągnąć harmonii.

Dieta makrobiotyczna sugeruje przejście na stosowanie wyłącznie naturalnych i zdrowych produktów, ale dla wielu osób może to prowadzić do zmiany stylu życia. Dlatego przed zastosowaniem tej diety warto zastanowić się, czy jesteś gotowy na tak poważny krok? Jeśli nie, spróbuj wybrać dla siebie inną dietę, ale jeśli tak, to nie ma na co czekać, nie opóźniaj tej sprawy i śmiało kontynuuj! W każdym razie, jeśli spróbowałeś wielu różnych diet i nie byłeś zadowolony z wyniku, możesz spróbować diety makrobiotycznej tylko po to, żeby się zmienić.