maalox podczas ciąży Przyszłe mamy spotykają zgagę więcej niż raz, czekając na dziecko. To właśnie ten nieprzyjemny objaw powoduje, że kobiety w ciąży przyjmują różne leki, aby przynajmniej w jakiś sposób złagodzić ich stan. Zgodnie z reklamą i opiniami, podczas ciąży Maalox doskonale walczy nie tylko z zgagą i odbijaniem, ale także z bólami brzucha. Jednak nie powinniśmy zapominać, że okres oczekiwania na okruchy to szczególny czas, kiedy trzeba zrozumieć, jak bezpiecznie jest przed zażyciem jakiegokolwiek leku.

Instrukcja użytkowania Maalox podczas ciąży

Głównymi składnikami tego leku są wodorotlenek magnezu i algedrat. Zgodnie z instrukcją, Maalox jest nietoksycznym lekiem, który w małych dawkach praktycznie nie jest wchłaniany do krwi. Jest on zalecany w następujących przypadkach:

Podobnie jak w przypadku każdego leku, ma wiele przeciwwskazań. Maalox dla kobiet w ciąży nie może zostać wyznaczony, jeżeli:

  • kobieta ma chorobę nerek;
  • istnieje nietolerancja na składniki leku;
  • przyszła mama jest chora na hipofosfatemię.

Podobnie jak wszystkie leki podczas ciąży, Maalox, zarówno w trzecim trymestrze, jak iw innych, może być przepisywany tylko przez lekarza. W zależności od tego, jaką chorobę cierpi przyszła matka, opracowywane są schematy leczenia, ale nigdy nie będą długie, ponieważ Ten lek nie jest bezpieczny dla przyszłej matki i jej dziecka.

Czy Maalox można zażywać w czasie ciąży?

Instrukcje dotyczące leku wskazują, że w okresie posiadania dziecka Maalox można przyjmować tylko w skrajnych przypadkach. Nie przeprowadzono wystarczających badań, które potwierdziłyby bezpieczeństwo przyjmowania leku, dlatego producent zaleca stosowanie go tylko w przypadkach, gdy zdrowie kobiety jest ważniejsze niż ryzyko rozwoju możliwych patologii u płodu.

Ponadto, we współczesnej praktyce medycznej udowodniono, że Maalox podczas ciąży, zarówno we wczesnym, jak i późnym okresie, jeśli jest systematycznie przyjmowany przez dłuższy czas, może powodować hipermagneemię u płodu (wysoka zawartość magnezu we krwi). Jest to depresja centralnego układu nerwowego dziecka, objawiająca się nieprawidłowościami w pracy serca, letargiem, rzadkim tętnem, niskim ciśnieniem krwi itp. Dlatego jeśli na przyjęciu u terapeuty kobieta jest zainteresowana tym, czy kobiety w ciąży mogą przyjmować Maalox z powodu zgagi, odpowiedź lekarza zawsze będzie negatywna, ponieważ w związku z tym istnieje bardzo ważki powód.

Co może zastąpić Maalox zgagą?

Często niekontrolowane stosowanie tego leku występuje, gdy kobieta nie może dłużej tolerować pieczenia wywołanego zgagą, a diety zalecane kobietom w ciąży nie pomagają. Jednak istnieje szereg innych, mniej niebezpiecznych leków, które są doskonałe w walce z tą dolegliwością. Lekarze zalecają ciążę Czy Maalox może być podawany w czasie ciąży? w przypadku zgagi wymień Maalox na Rennie, Smektu, Phosphalugel, Gastal itd.

Ponadto można spróbować zastosować recepturę tradycyjnej medycyny, gdy w pół szklanki ciepłej przegotowanej wody rozpuszcza się 1 łyżeczka sody, a następnie roztwór jest wypijany jednym haustem.

Tak więc, jak wspomniano powyżej, Maalox nie jest lekiem, który można zażywać w czasie ciąży, zwłaszcza gdy problemem jest tylko wyeliminowanie zgagi. Jeśli ten symptom jest bardzo zmartwiony, a mniej bezpieczne środki nie pomagają, to idź do lekarza, ponieważ Pieczenie za mostkiem może być oznaką poważnych chorób przewodu pokarmowego.