Och, ta moda, o, te kobiety mody! Każdego dnia w dziedzinie projektantów i pokazów mody pojawiają się nowe trendy, nowe trendy i nowe trendy. Dla przeciętnego mieszkańca słowa modna sfera aktywności jest podobna do chińskich znaków. Na przykład nowa modna koncepcja "lukbuk". Wszyscy chodziliśmy do szkoły i uczęszczaliśmy na lekcje angielskiego. Zrozum, że słowo składa się z dwóch części, pod mocą każdego, ale nie wszyscy będą w stanie przetłumaczyć sensownie.

Czym jest lukbook?

Jeśli przetłumaczysz to słowo, będziesz miał coś w rodzaju "książki stylu". Na pierwszy rzut oka nie jest całkowicie jasne, czym jest ta książka i jaki jest jej styl. Zobaczmy, co to jest książka kucharska i co jest zjedzone.

Na przykład jesteś wielkim fanem sławnej piosenkarki lub aktorki. Oczywiście jej styl i styl ubioru jest idealny dla Ciebie. A tutaj kupujesz kolejny błyszczący magazyn, a tam jest piękne zdjęcie swojego idola urody i kilka zdjęć z ubraniami. Przyglądając się nieco bliżej, uświadamiasz sobie, że te ubrania są bardzo podobne do tego, w którym stoi obiekt twojej adoracji. Innymi słowy, stylista mówi, jakie rzeczy i akcesoria można kupić, aby stworzyć styl, który jest jak najbliżej gwiazdy. To jeden z wariantów lookbooka - gwiazdy mody.

Zastanów się nad następującą sytuacją: jesteś w modnym butiku i odbierzesz ubrania. Po przejrzeniu wielu wieszaków i półek z rzeczami, nie można było znaleźć odpowiedniego zestawu. Ale nie ma powodu do żalu! Praktycznie każdy sklep odzieżowy oferuje dzisiaj cały katalog lookbooków. Zazwyczaj projektanci, zwalniając nową kolekcję, zawsze tworzą książkę kucharską dla prostoty i wygody zakupu. Wystarczy spojrzeć na ubrania i zobaczyć, jak siedzi na modelu i z którym można go połączyć. To znacznie ułatwia zadanie dla Ciebie i sprzedawcy w sklepie.

W Internecie na stronach różnych kobiet regularni użytkownicy regularnie zamieszczają zdjęcia stylowych i niezwykle ubranych ludzi. Jest to także rodzaj lukbook. Z reguły takie zdjęcia można znaleźć pod nagłówkami typu "N miasto moda". Te zdjęcia można zobaczyć w magazynach o modzie.

A oto kolejna wariacja na temat książki. Dziś stało się bardzo modne i wygodne zamawianie ubrań przez Internet. Wiele już udało się ustanowić sprzedaż za pośrednictwem sklepów internetowych. W takich sklepach, oprócz fotografii ubrań, często umieszczają całe kolaże prezentowanych towarów. Jest to jedna z opcji dla lukbuk.

Każda marka odzieży zawsze, równolegle zwalniając nową kolekcję, tworzy cały katalog podręczników. Każda nowa kolekcja ma swój lookbook letni, jesienny, zimowy i wiosenny. Pozwala to ocenić i przewidzieć możliwą popularność producenta na rynku w danym sezonie. Pomaga także w stworzeniu ogólnego wrażenia marki odzieży i jej docelowych odbiorców.

Stylowy lookbook może być synonimem portfolio, jeśli chodzi o zdjęcie jednego konkretnego modelu lub fotografa.

Jak stworzyć książkę kucharską?

czym jest lookbook

Zadanie lucuków to nie tylko piękne zdjęcie ubrań. Jest to stworzenie pewnego obrazu i stylu. Zanim utworzysz książkę, musisz pomyśleć o ogólnym nastroju i wrażeniu, które chcesz stworzyć na zdjęciu. Jeśli jest to lookbook dla określonej marki odzieży, należy wziąć pod uwagę styl i sposób prezentacji tej marki.

Aby stworzyć udany lookbook, bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiednie tło do strzelania. Jedna rzecz będzie wyglądała zupełnie inaczej, gdy kręcimy w innym otoczeniu.

Nie zapomnij o modelach i fotografie. Wszystkie muszą być "na tej samej długości fali". Konieczne jest wcześniejsze omówienie szczegółów strzelania, od nastroju na zdjęciu po dobór kolorów. Postaraj się stworzyć atmosferę zaufania i zrozumienia, wtedy łatwiej będzie znaleźć wspólny język i się z nim zgodzić.