Wiele już napisano o zaletach twarogu. I prawdopodobnie nie ma takiej osoby, bez względu na to, kto spróbował tego produktu. Jest stosowany zarówno przez osoby dorosłe, jak i dzieci, wzbogacając organizm witaminami i niezbędnymi pierwiastkami śladowymi.

Obecnie na rynku dostępny jest ogromny wybór twarogów, wyróżnia go jedynie procent tłuszczu (0%, 3%, 9%, 15% i 18%), a producent, skład, z reguły niewiele różni się od: wiewiórka witaminy z grupy B, witaminy A, C, D i PP, wapń, żelazo i magnez. Na temat tego, co zatrzymać wybór - to zależy od ciebie.

Ulubionym produktem wszystkich odchudzających się i sportowców był niskotłuszczowy twarożek, zawiera on dużo białka, co przyczynia się do powstawania i odbudowy tkanki mięśniowej. Dietetycy i lekarze nie zgadzają się, czy przydatny jest niskotłuszczowy twaróg. Zobaczmy.

Korzyści z niskotłuszczowego twarogu

Przede wszystkim, twarożek jest źródłem wapnia, który jest tak niezbędny do wzmocnienia kości i krzepnięcia krwi. Ponadto białko jest materiałem budującym nasze ciało, i fosfor odpowiedzialny za zdrowie zębów, paznokci i włosów.

Szkodliwość beztłuszczowego twarogu

Pomimo masy pozytywnych właściwości, wszędzie "ma własną muchę w maści". Słodzący ser twarogowy nie powoduje znaczących szkód, ale niektóre użyteczne właściwości są znacznie zredukowane.

Aby przyswoić wapń, potrzebujemy tłuszczów, a ponieważ odtłuszczone są twarogi, zmniejsza się strawność produktu. Ze względu na odtłuszczanie, bardzo mało fosfolipidów pozostaje w skrzepie, lecytynie i kefalinie - są to składniki tłuszczu mleka, które są zaangażowane w przekazywanie impulsów nerwowych. Twaróg bez tłuszczu jest o wiele gorszy niż jego tłuszczowy dodatek do zawartości witamin, dlatego lepiej jest wybierać niskotłuszczowy twarożek, aby zachować użyteczne właściwości i nie zaszkodzić sylwetce.