Wartość podstawowej temperatury we wczesnych stadiach ciąży ma dużą wartość diagnostyczną. Pomiar tego wskaźnika jest szczególnie ważny w przypadku kobiet, które wcześniej doświadczyły problemu poronienia lub aborcji, lub w chwili zagrożenia ciąży.

Po wygaśnięciu pierwszy trymestr podstawowy wskaźnik temperatury traci swoją wartość.

Zazwyczaj podstawowa temperatura podczas ciąży powinna wynosić 37,1-37,3 °, czasami może wzrosnąć do 38, ale nie więcej, dlatego podstawowa temperatura podczas ciąży wynosi 36, 36,6, a do 36,9 nie jest wskaźnikiem normy i powinna ostrzegać kobietę. .

Zmniejszenie podstawowej temperatury podczas ciąży może wskazywać na ryzyko poronienia.Jeśli podstawowa temperatura podczas ciąży nagle spada, należy udać się na konsultację z lekarzem, zwłaszcza jeśli obniżeniu podstawowej temperatury podczas ciąży towarzyszy ból, który nie ustępuje. ton macicy lub krwawe absolutorium.

Przyczyny obniżenia temperatury podstawowej

Podstawowa temperatura u kobiety w ciąży jest zmniejszona, jeśli organizm zmniejsza wytwarzanie hormonu progesteronu. Aby ustalić, czy hormony rzeczywiście spowodowały spadek temperatury, konieczne jest wykonanie badania krwi. Gdy diagnoza zostanie potwierdzona, kobieta otrzyma odpowiednie leki zawierające progesteron. przyczyny obniżania podstawowej temperatury

Zmniejszenie podstawowej temperatury nie jest oczywistym sygnałem, że kobieta poroniła. Niska temperatura podstawowa podczas ciąży tylko pośrednio wskazuje na możliwość aborcji. Na początku poronienia wskazuje tylko na krwawienie i wzrost podstawowych wartości temperatury.

Ciąża może wystąpić w niskiej temperaturze podstawowej. Jeśli kobieta czuje się dobrze, płód rozwija się normalnie, wtedy nie powinieneś martwić się niskimi wartościami podstawowej temperatury. Być może jest to tylko indywidualna cecha ciała.