Skuteczność maści Levomekol w leczeniu ciężkich ran, ropnych stanów zapalnych, oparzenia testowany przez lata, a to narzędzie jest zasłużenie uważane za jeden z najpopularniejszych i niezbędnych leków. Oprócz głównych wskazań, maść ta jest często stosowana w walce z innymi patologiami, nie wymienionymi w instrukcjach. Na przykład niektórzy eksperci zalecają stosowanie Levomekolu w nosie z przeziębienia i zatok. Czy takie traktowanie jest uzasadnione, uczymy się dalej.

Czy mogę używać maści Levomechal w nosie?

W składzie omawianej maści jest miejscowy antybiotyk o szerokim spektrum działania, który jest aktywny wobec bakterii, takich jak paciorkowce i gronkowce, które często są przyczyną bakteryjnego nieżytu nosa i ropnego zapalenia zatok. W tym samym czasie, w odniesieniu do infekcji wirusowej, lek ten jest absolutnie bezsilny, więc przed rozpoczęciem leczenia konieczne jest określenie rodzaju choroby, co jest możliwe tylko podczas wizyty u lekarza.

Pozytywny wpływ Levomekol na przeziębienie i zatokowy Pochodzenie bakterii to nie tylko zdolność do niszczenia patogenów, ale także do przywracania uszkodzonych tkanek błony śluzowej nosa. Za ten efekt odpowiada drugi aktywny składnik maści, który ma właściwości regenerujące.

Jak używać levomecol w nosie?

W leczeniu zapalenia błony śluzowej nosa Levomekol powinien smarować kanały nosowe dwa razy dziennie za pomocą patyczków higienicznych. Aby poradzić sobie z zapaleniem zatok, trzy razy dziennie przez pół godziny w kanałach nosowych należy wprowadzić gazę turinową zaimpregnowaną lekiem, leżąc z odrzuconą głową. Przed każdą procedurą nos należy przemyć roztworem soli fizjologicznej. Przebieg leczenia wynosi 5-7 dni. Należy rozumieć, że stosowanie Levomecholu może być jedynie dodatkową metodą za zgodą lekarza.