Maść Levomekol przez długi czas nie traci swojego znaczenia w medycynie ze względu na jej dostępność i wysoką wydajność. Skład tego narzędzia obejmuje dwa aktywne składniki - chloramfenikol, który ma właściwości antybakteryjne i metyluracyl, który ma regenerujący, regenerujący wpływ na dotkniętą tkankę. Zasadniczo maść ta jest stosowana w leczeniu ropnych ran (pierwsza faza procesu rany), oparzeń, owrzodzenia troficzne , erupcje krostkowe na skórze i błonach śluzowych.

Analogi maści Levomekol do gojenia się ran

Istnieją sytuacje, gdy lek przepisany przez lekarza prowadzącego jest nieobecny w aptece i jako substytut niezbędnego leku, farmaceuci mogą zaoferować analogi, które mogą mieć podobny efekt terapeutyczny w leczeniu określonej patologii. Za zgodą lekarza można przeprowadzić leczenie analogami przepisanego leku. Ponadto, analogi leków są często stosowane, gdy pacjenci odczuwają reakcje alergiczne na składniki przepisanego leku lub jeśli są nadwrażliwi. Maść Lewomekol ma kilka analogów, które można podzielić na grupy.

Bezpośrednie analogi (narkotyki - synonimy)

Są to produkty lecznicze zawierające te same substancje chemiczne, co Lewomekol. Te leki to:

  • Maść lewometylu;
  • maść Netrana.

Pośrednie analogi

Są to leki o podobnym działaniu i tych samych wskazaniach do stosowania, ale w ich skład wchodzą inne składniki aktywne. Leki te obejmują następujące leki:

  1. Maść Levosin - zawiera cztery aktywne składniki: chloramfenikol, metyluracyl, sulfadimetoksynę, trimekain. Dwa z nich są również obecne w kompozycji Levomecol (chloramfenikol, methyluracil), sulfadimetoksyna ma właściwości antybakteryjne, a trimekaina ma wyraźne długotrwałe działanie znieczulające.
  2. Maść Protegentyny - zawiera składniki aktywne, takie jak siarczan gentamycyny i erytromycynę (antybiotyki o szerokim spektrum działania), a także proteazę "C" - enzym proteolityczny C, który ułatwia szybkie oczyszczanie ran z ropy, rozpuszczanie obszarów martwicy, przyspieszanie procesów naprawczych.
  3. Maść Streptonitol - jest oparty na substancjach czynnych, takich jak streptocid, który ma działanie przeciwdrobnoustrojowe, a także nitazol, który ma działanie przeciwpierwotniacze.
  4. Maść Fastin 1 - zawiera substancje przeciwbakteryjne, furatsilinę i synthomycynę, a także substancję benzokainę, która ma powierzchowny efekt przeciwbólowy.
  5. Maść Ichthyol jest produkowana na bazie organicznego związku, ichtamolu, który jest w stanie wywierać działanie przeciwzapalne, antyseptyczne, przeciwbólowe na tkanki, poprawić krążenie krwi i procesy metaboliczne.
  6. Maść Wiszniewski - lek na bazie smoły brzozowej, kserubii i oleju rycynowego, które w kompleksie mają na tkankach działanie antybakteryjne, przeciwzapalne, resorpcyjne, pomagają usunąć ropne masy z rany, pobudzają tani lewomekol procesy odzyskiwania w tkankach.

Tanie analogi maść Levomekol

Jeśli musisz znaleźć tańszy dodatek do maści Levomekol, powinieneś zwrócić uwagę na jej synonim Levosin, który jest produkowany przez rodzimą firmę farmaceutyczną i kosztuje około dwa do trzech razy mniej. Te tańsze leki to także maść Levosin, Maść Vishnevsky . Warto jednak pamiętać, że we wszystkich przypadkach przepisywany lek można zastąpić analogami, dlatego zawsze należy skonsultować się z lekarzem.