Wrzody troficzne utworzone z pogorszeniem procesów metabolicznych w organizmie. Z reguły jednak tworzą się z nieogrzewającymi się ranami spowodowanymi chorobami naczyniowymi przez długi czas. Aby zapobiec infekcjom i przyspieszyć leczenie, ważne jest, aby nie tylko korzystać z pomocy leków aptecznych, ale także ćwiczyć leczenie owrzodzeń troficznych w domu przy użyciu metod tradycyjnych uzdrowicieli. Obecnie istnieje ogromny wybór takich leków, których stosowanie może znacznie poprawić stan skóry. Ich cechą jest łatwość użycia, dostępność, a także szybka akcja.

Jak leczyć owrzodzenia troficzne w domu?

Len lniany pomoże przyspieszyć proces gojenia wrzodów.

Składniki:

  • woda - 3 l;
  • siemię lniane - 100 g

Gotowanie

Konieczne jest gotowanie lnu na małym ogniu przez około dwie godziny. Powstały wywar jest impregnowany bandażami, które owijają stopy. Pozwolono zrobić wysokie buty z ceraty. Mogą natychmiast wylać gotowy wywar, który następnie zaleca się chodzić jak najwięcej.

Jak złagodzić owrzodzenia troficzne w domu?

Zaleca się proste przepisy, aby wyeliminować nieprzyjemne odczucia i przyspieszyć zaciskanie ran.

Przepis numer 1 - miód i białko jaja

Składniki:

Gotowanie

Białka i naturalny miód są rozdrabniane między sobą i rozprowadzane w nie gojących się ranach i bolesnych żyłach. Górne nogi pokryte liśćmi łopianu (szorstka strona w dół) i przymocowane bandażem. Zaleca się wykonanie procedury przed pójściem spać.

Jak złagodzić owrzodzenia troficzne w domu

Przepis numer 2 - leczenie owrzodzeń troficznych w domu

Składniki:

  • ocet jabłkowy - 700 ml;
  • ząbki czosnku - 4 szt.

Gotowanie

Czosnek wlewa się z octem i pozwala na parzenie przez około dwa tygodnie. Po przygotowaniu kompozycji nawilża się kawałek gazy, który nakłada się na owrzodzenie. Kompresuj stały bandaż i trwa całą noc.

Aby zwiększyć skuteczność tych funduszy, trzeba być cierpliwym i starać się nie robić przerw między wybranymi metodami leczenia. Ważne jest również, aby rany samo gojące się zachowały sterylność, aby zapobiec powikłaniom.