Leczenie zakrzepicy jest ważne i pilne. Jest to choroba, w której pojawiają się skrzepy krwi w naczyniach. Warunek ten jest uważany za niebezpieczny w praktyce medycznej, ponieważ skrzepy krwi może spaść i udać się do serca lub płuc, gdzie się zatrzymają. Jeśli taka edukacja stanie się stosunkowo duża, może to doprowadzić do śmierci.

Leczenie zakrzepicy żył

Wykonuje się go w warunkach ambulatoryjnych, jeżeli problemy z układem przepływu krwi występują poniżej żył podkolanowych. W innych przypadkach zaleca się interwencję chirurgiczną.

Po wykryciu zakrzepu krwi, odpoczynek w łóżku jest przepisywany przez co najmniej trzy dni. Jeśli nie ma możliwości diagnozy jakościowej, okres ten powinien być dłuższy do dziesięciu dni. Należy porzucić wszelkie procedury termiczne, w tym gorące prysznice i kąpiele.

Leczenie farmakologiczne zakrzepicy naczyniowej jest złożone. Ma głównie na celu ustalenie skrzepu, zapewniając prawidłowy przepływ krwi w przyszłości i stabilizację krzepnięcie krwi . W razie potrzeby można zastosować środki znieczulające i przeciwbakteryjne.

Leczenie zakrzepicy za pomocą środków ludowej

Istnieje wiele popularnych metod, które mogą poprawić stan osoby w trakcie tej choroby.

Pokrzywowy wywar

Składniki:

  • 3-5 liści pokrzywy;
  • woda - 250 ml.

Przygotowanie i stosowanie

Roślina jest kruszona i napełniana gorącą wodą. Nalegać w termosie przez 1 godzinę, odcedzić. Pić gotowy produkt cztery razy w ciągu jednego dnia.

Napar z ziół

Składniki:

leczenie zakrzepicy środki folk
  • tysiąclecia - 1 łyżka. l.;
  • liście brzozy - 1 łyżka. l.;
  • żurawina - 1 łyżka. l.;
  • woda - 1 l.

Przygotowanie i stosowanie

Wszystkie rośliny mieszały i wylewały gorącą wodę. Płonąć, doprowadzić do wrzenia. Następnie mieszaninę należy nalegać na cztery godziny. Wywar jest pobierany w 150 ml trzy razy dziennie.