Niewłaściwa dieta, przyspieszony rytm życia, przewlekłe choroby wątroby i pęcherzyka żółciowego prowadzą do rozwoju choroby zwanej wyliczonym zapaleniem pęcherzyka żółciowego. Często dotyka kobiety z nadwagą i w młodym wieku - 35-45 lat.

Przewlekłe i ostre obfite zapalenie pęcherzyka żółciowego

Omawiana choroba charakteryzuje się obecnością kamieni lub kamieni żółciowych. Powstaje z cholesterolu, soli i bilirubiny w czasie. Głównym powodem jest niezdrowa dieta, chociaż czasami pojawia się zapalenie pęcherzyka płucnego podczas przyjmowania niektórych leków i innych chorób przewodu pokarmowego.

Istnieje przewlekła i ostra postać choroby. Z reguły drugiemu rodzajowi choroby towarzyszy obecność dużych kamieni, które wpadają do dróg żółciowych i blokują je. Opisany proces prowadzi do zaburzeń produkcji i prawidłowego przepływu żółci.

Objawy zapalenia pęcherzyka żółciowego

Ze względu na fakt, że kamienie rosną dość wolno, pacjent rzadko zauważa główne etapy patologii i zwraca się do lekarza już z wyraźnymi objawami klinicznymi:

 • uczucie ciężkości lub łzawienie po prawej stronie i w podbrzuszu;
 • poranna goryczka w ustach;
 • nudności, szczególnie po zjedzeniu tłustych pokarmów lub zjedzeniu dużego posiłku, alkoholu, wysiłku fizycznego;
 • bekać ;
 • zgaga.

Te objawy choroby mogą nie występować codziennie, jeśli występują w postaci przewlekłej. Okres zaostrzenia komplikują dodatkowe objawy:

 • ostry ból cięcia w wątrobie, może dać łopatce, mostek, środkowe nadbrzusza, prawe ramię;
 • silne nudności i wymioty;
 • zawroty głowy;
 • nieznaczny wzrost temperatury ciała;
 • słabość;
 • rozdęcie brzucha i napięcie;
 • skurcze mięśni otrzewnowych;
 • problemy ze stolcem, często zaparcia.

Połączenie wszystkich lub kilku z tych objawów nazywa się kolką wątrobową i może trwać 3-4 dni.

Tradycyjne leczenie wyniszczającego zapalenia pęcherzyka żółciowego

Sposób leczenia choroby zależy od jej rodzaju, wielkości i liczby utworzonych złogów, intensywności naruszeń odpływu i produkcji żółci.

Leczenie przewlekłego zapalenia pęcherzyka żółciowego bez ciężkich objawów niedrożności przewodu jest ograniczone do ścisłej diety i zachowawczych metod ekspozycji.

Zaleca się wyłączenie z diety tłustych produktów, w tym napojów mlecznych, alkoholu, napojów gazowanych i zawierających kofeinę, słodyczy, świeżych wypieków, dających pierwszeństwo warzywom, zbożom, dietetycznym mięsem i rybom. Należy zauważyć, że dieta wymaga delikatnej obróbki cieplnej bez użycia oleju (gotowanie na parze, gotowanie, duszenie).

Wskazane jest jednoczesne przyjmowanie leków, które przyczyniają się do normalizacji wypływu żółci, hepatoprotektorów (Allohol, Ursosan, Gepabene, Liv-52), sorbentów, a także całkowicie eliminują wszelkie wysiłki fizyczne.

Ostra postać patologii rzadko jest poddawana zachowawczej terapii lekami, ponieważ wymagane jest usunięcie pęcherzyka żółciowego. Obecnie praktykuje się minimalnie inwazyjne zabiegi chirurgiczne (chirurgia laparoskopowa).

Leczenie zapalenia górnych dróg oddechowych środków ludowej

leczenie zapalenia pęcherzyka żółciowego za pomocą środków ludowych

Medycyna niekonwencjonalna pomaga tylko z chronicznym typem choroby jako środkiem wspomagającym.

Skuteczna fitonaza:

 1. Równa ilość koniczyny, Zhostera , kwiaty rumianku i nieśmiertelnika, nasiona kopru dokładnie zmiażdżone i wymieszane.
 2. Otrzymane surowce (3 łyżeczki) zalać 300 ml wrzącej wody i szczelnie zamknąć pojemnik.
 3. Pozostaw na 20 minut, następnie spuść.
 4. Pić 0,25-0,5 filiżanki natychmiast po posiłku, dwa razy dziennie, najlepiej rano i przed snem.